• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Здравейте майстори !!!
Първо искам да Ви благодаря за полезната информация, която трупате тук :o
... та , да си задам и въпроса . имам една празна таванска - 4.8 на 4.2 м , дето е само по цимент и незнам кво да и сложа на пода ! Очаквах настилките да са към 4-5 лв. за квадрат (бедни студенти ,уви) но вчера гледах балатум - 7.5 (баси) .Ще се радвам на вашите предложения за практично и изгодно покривало за пода , пък и ако русенците споделят от къде се пазаруват такива неща в дунавската перла на България ,ще е супер.

Благодаря предварително !

п.с надявам се да не е прекалено тъпо въпросчето ;)

Успех със самонаправите !!!!
Margo - напреднал
Тънките балатуми и мокети са по 5-6 лв, а по-дебелите отиват към 8-9 лв.Миналата седмица ги гледах цените във Варна в специализиран магазин за настилки.
SHL - специалист
prolog написа:
Здравейте майстори !!!
Първо искам да Ви благодаря за полезната информация, която трупате тук :o
... та , да си задам и въпроса . имам една празна таванска - 4.8 на 4.2 м , дето е само по цимент и незнам кво да и сложа на пода ! Очаквах настилките да са към 4-5 лв. за квадрат (бедни студенти ,уви) но вчера гледах балатум - 7.5 (баси) .Ще се радвам на вашите предложения за практично и изгодно покривало за пода , пък и ако русенците споделят от къде се пазаруват такива неща в дунавската перла на България ,ще е супер.

Благодаря предварително !

п.с надявам се да не е прекалено тъпо въпросчето ;)

Успех със самонаправите !!!!
Здрасти :)
ако си на бетон първо го изравни, като си направиш циментова замаска (пясък+цимент в съотношение 2към1 ), после започни да мислиш какво искаш да си сложиш отгоре. Притеснява ме границата на парите, които можеш да дадеш - твърде малко са. В този диапазон виж дали няма някой мокет за твойта инвестиция. Идва ми наум да те посъветвам да си събереш 20 м2 плочки от "трошляци" по обектите илиот твой приятели, които строят в момета. Отиди и в някой магазин за плочки и попитай за изостанали количества български теракот - може да го дадът на половин цена...Идеята ми е да си събереш 20-22 м2 теракот и да си го налепиш на пода. Ако съчетаеш добре (дизайнерски) парчетата с цели плочки ще се учудиш, колко добре може да изглежда, такова подреждане на пода. За лепило ще ти трябват около 5 торби теракол.
Друг вариант е да сложиш ламиниран паркет. Струва 12-14 лева квадрата с поставянето му. Ще ти струва около 300 лева за твойта квадртура заедно с первазите. Условието за поставянето му е пода да ти е равен !
Дано съм успял да ти помогна !

П.П. Внимавай с парчетата, като ги лепиш да не им стърчът ъглите - можеш да се срежеш на тях, като ходиш отгоре. За целта по острите парчета ги запилваш по ръбовете им с малък "флекс" на който слагаш диск за неметал с диаметър 115.
nihonjin - специалист
Ако си съвсем зле с парите събери от баби и дядовци и други роднини стари неизползвани черги и ги настели направо на бетона.
slavi_007 - напреднал
v praktiker ima laminat po 7-8lv
ахам ... аз от това си напраих изводи за другите цени .само дето в русе нема praktiker !!!! кофти :sad:
много мерси за отговорите ;)

п.с пича с чергите - без е...фки молим
velsi - Почетен майстор
Виж сега. Това, че няма Практикер не е фатално. И без друго за повечето неща Практикер не е най-подходящото място за пазаруване. Особено пък за паркет. Давам пример: паркета, който аз си сложих, в Практикер е на цена с 4 лв ПО-ВИСОКА НА КВАДРАТЕН МЕТЪР! Иначе има ламинат и на цена 5,90. Естествено не в Практикер. Дебелината му е 6 мм, което предполага много добре изравнен под. Огледай се за складове и магазини, които продават само паркет и подови настилки. Понякога има и промоции, както и преоценени неща. Успех!
adonis - специалист
Според мен помисли за някаква трайна настилка-не за мокет и т.н. Може да излезе малко по-скъпо, но няма да го правиш всяка година я. Виждал съм коркови плочки налепени върху такъв под и изглеждат супер (и държат топло), но си провери цената- не е толкова евтино...
kkk - специалист
За такова помещение е практично да заковеш или залепиш OSB плоскости, които след това да лакираш. Не са скъпи и изолират. След време отгоре можеш да си слагаш каквото искаш, OSB-то ще ти е като изолация. Ние така живяхме няколко години, сега сложихме ламинат отгоре и е супер. Децата се търкалят постоянно по пода, без да ни е страх, че ще истинат.
Успех!!!!
donnna - специалист
много зависи за какво ще ползваш тавана...

първо замазка!

после... ОСБ плоскостите са добър и евтин вариант - 1220 мм на 2440 мм на 9 мм дебелина са около 15-16 лв. мисля... има и друг вариант - ПДЧ - по- евтино е от ОСБ, но по-грозно и непрактично... казах зависи за какво ще ползваш тавана. има и удни плоскости, с които обличат хубавото ПДЧ - голо ПДЧ 600 мм на 3660 мм и други размери, но трябва да откриеш някой склад за ПДЧ... аз миналата година ги взех по 2 лв. бройката...
  • 1
  • 2

Тема "Подови настилки - въпрос !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: