Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
crez - майстор
mladenvasilev написа:
Какъв електрожен да си купя и от къде,да не е много скъп,но да е надежден. От Пловдив съм. :arrow:
Питаш чичко гугъл,продава ли електрожени. Има втора ръка колкото искаш. Преди месец купих на един приятел, "кракра" старо производство с повреден пакетен ключ за 250 лв. Разглобихме ключа смазахме го, имаше задрала една гърбица,оправихме я и тръгна. Не заварява, а го лее шева. Така че търси! Кракра е за препоръчване. Аз лично имам стар такъв и миг-маг на "Струна" и от двата съм много доволен. Със струната заварявам ламарина 0.5 мм идеално със СО2. С аргон заварява и неръждавейка и алуминй. Когато реших да купувам миг-мага имаше "рейдер"в метро за 450лв. Отидох в централния сервиз на "рейдер"в София и поисках среща с някой майстор по ремонта на електражените. Човека се оказа даста полезен,вкара ме вътре и каза виж и решавай сам. Бобините бяха навити с вестници между намотките и алуминиев проводник,някакъв рехав лак явно непечен, покриваше всичко. И аз ти казвам РЕШАВАЙ сам.
Ronin - специалист
Еееее стара тема но трансформаторен променливотоков само Кракра.......зелена 160А и черна 180А.....останалото е компромис
rosenred написа:
На работа използвам Фрониус Транспокет 150, и мога да кажа,че е перфектната машина за монтажни работи на изделия с дебелина между 2-10 мм.Наскоро си купих за в къщи пак инвертор но на словенската фирма "Искраварение" модел Ксента 160 ТС.Определено
ксентата ми е по неудобна за работа когато използвам "Норд",може би защото има вградени опции като хот старт и антистикинг или още не съм и свикнал.Факт е ,че с фрониуса такива затруднения нямам.


:2thumbs:

Тема "Какъв електрожен да си купя и от къде,да не е много скъп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: