Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
prascho - майстор
некадърността сред обществото е във всяка една професионална сфера. Това се дължи на занижените изисквания в образуванието. За българина е характерна манията наследена от социалистическия режим, че трябва да бъде вишист на всяка цена. И аз съм нереализиран строителен инжене р, и то основно заради родители и познати, които ме поотклониха от този път. Дълновидността не е много присъща на фамилията. Като магистър по Комуникации много добре ми е известно защо специалностите са по 200-250 човека и какво внимание се обръща на всеки един студент по време на следването. Тенденцията е атрактивните специалности, които дават добро развитие и възможност за реализиране на българския пазар да нарастват за сметка на останалите специалности. Амбициозните кадри напуснаха България или до 5 години ще я напуснат и ще има глад за млади студенти. Така ще е докато сме икономически и политически зависими от червените синове на комунистите изучили се в Москва или Лондон с държавни пари.
В допълнение мога да кажа, че тази мания към безразборно строителство до 10 години ще приключи. Ще се задоволи хаотичното желание на българина да притежава собственост и да тегли безразборни кредити за да изплаща кутиики, прилепени една до друга с никаква видимост, северно изложение. Но за сметка на това великолепни възможности да прескачаш през терасата на комшията на срещуположния блок.
jeffry - напреднал
Добре ще е да направиш още отдолу колоните, но трябва да стъпнат на твърдо, т.е. да не е насип. Като започнеш да копаеш, то се вижда. При тези размери, които казваш, се вместваш в минималните изисквания за колоните и поясите. За колона са ти необходими железа мин. 4хN12, по-добре 4хN14 / N значи профилно желязо/, размерът на колоната 25х25 см, биглите през 20 см. Но отдолу трябва да направиш стъпки на колоните. Достатъчна ти е една стъпка 60х60. Долу колоната я правиш с крачета. Първата бигла е на 5 см, ІІ-та на 10 см, ІІІ-та на 15 см и после през 20 см. Дължината на колоните я изчисляваш така, че да излиза мин. 40-50 см над плочата на тавана. Това в общи линии за колоните. За плочата ще пиша догодина , че трябва все пак да направя нещо за ядене , с което да посрещаме новата година :lol: Пожелавам ти да се справиш със строежа през тази година. Ще помагам колкото мога.
pesho - специалист
jeffry написа:
Добре ще е да направиш още отдолу колоните, но трябва да стъпнат на твърдо, т.е. да не е насип. Като започнеш да копаеш, то се вижда. При тези размери, които казваш, се вместваш в минималните изисквания за колоните и поясите. За колона са ти необходими железа мин. 4хN12, по-добре 4хN14 / N значи профилно желязо/, размерът на колоната 25х25 см, биглите през 20 см. Но отдолу трябва да направиш стъпки на колоните. Достатъчна ти е една стъпка 60х60. Долу колоната я правиш с крачета. Първата бигла е на 5 см, ІІ-та на 10 см, ІІІ-та на 15 см и после през 20 см. Дължината на колоните я изчисляваш така, че да излиза мин. 40-50 см над плочата на тавана. Това в общи линии за колоните. За плочата ще пиша догодина , че трябва все пак да направя нещо за ядене , с което да посрещаме новата година :lol: Пожелавам ти да се справиш със строежа през тази година. Ще помагам колкото мога.
Колежке,( и аз съм строителен инженер ПГС,но не практикуващ ) колегата Gandalff се опита да даде отпор на лаиците дето не различават Архитект от Конструктор,ама ти с какъв акъл поемаш отговорност с проектирането от разстояние-ще си сложиш ли подписа ? Защото руините могат да вземат И невинни жертви...интересно ми е как се прави ЖБК без точния план на постройката-къде се намира(геоложки),как е разположенито,как ще се използва( натоварване),отделно земетръс,вятър,сняг и т.н...несериозно е тва да е направи сам..най-добре е човекът да се обърне към спец.,дето ще си сложи подписа..е,пари ще се дават-човекът за кво е учил 5 години..Р.S. Строителството е проста работа,но не е за прости хора !!
jeffry - напреднал
Pesho, прочети малко по-горе, аз също казах, че е най-добре да се обърне към конструктор.
pesho - специалист
jeffry написа:
Pesho, прочети малко по-горе, аз също казах, че е най-добре да се обърне към конструктор.
О.К. Исках само да подкрепя Gandalff срещу глупостта..Дет са вика:" Казвам ти дъще-сещай се снахо !!".. Да ви е Честита Новата Година !!
Стефан - майстор
Искам само да попитам, Вие смятате ли клиентите си за глупаци, така ли? Може и да сте прави. Аз също съм на етап "Проект" в Пловдив. Как ли изглеждам в очите на архитекта? Сигурно като златна кокошка.
pesho - специалист
Стефан написа:
Искам само да попитам, Вие смятате ли клиентите си за глупаци, така ли? Може и да сте прави. Аз също съм на етап "Проект" в Пловдив. Как ли изглеждам в очите на архитекта? Сигурно като златна кокошка.
Никой не е казал такова нещо...А при доктора как се чувстваш ?
Стефан - майстор
Извърташ "по Килифаревски". Ако има тема за докторите, там ще кажа какво опитно зайче бях преди 14 г. и преди да отида в Пирогов след опитите им.
Но тук е тема за архитектите. И съвсем естествено е гилдията да се защитава.
pesho - специалист
Стефан написа:
Извърташ "по Килифаревски". Ако има тема за докторите, там ще кажа какво опитно зайче бях преди 14 г. и преди да отида в Пирогов след опитите им.
Но тук е тема за архитектите. И съвсем естествено е гилдията да се защитава.
Не аз,а ти извърташ !! И темата не е за архитектите.. Аз съм дипломиран инженер,но не проектирам и не с тва си печеля парите..т.е. и аз съм клиент..Съгласи се ,че нямаш право да си правиш сам проекта-конструктивния ни най-малко,защото никак не е просто,и може да е свързано с човешки жертви...остави на хората дето ИМАТ ПРАВО да го правят..не случайно учат по 5 години+стр. надзори,ТБ и т.н. А тва,че НИ се свидят кинтите е съвсе отделна тема..
Стефан - майстор
pesho,
аз спирам. Няма смисъл да споря.
Весело посрещане на Новата 2008 г.

Тема "изчисляване на арматура за наливане на колони и плочи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: