• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
inian - напреднал
Здравейте, отдавна четем форума и разглеждаме идеите в сайта. Харесах си доста неща :yes: От скоро си търсим жилище, което се надявам след това с ваша помощ да ремонтираме :) Харесахме едно, което съм се опитала да начертая на приложената схема. Въпроса ми е: т.к. едната стая е 9кв.м. има ли някаква възможност да се вземе от банята, за да се увеличи стаята? Да се разшири тоалетната с вградения гардероб и да се направи баня, а банята - само тоалетна? На мен като цяло ми харесва, а вие как мислите? Благодаря ви предварително.

Прикачен файл

plan.jpg
plan.jpg (49.71 KиБ) Видяна 8070 пъти
8180 - майстор
inian,
Готино апартаментче.
Понеже мразя коридорите и този към сегашната баня ме дразни, а и второто WC обикновено се води и за гости, демек трябва да е по-близо до дневната, ето набързо едно предложение.
Изображение

Малко "разиграна" се получава банята, ако не държите на вана мисля ще стане. Сигурно може и вана да влезе на мястото на сегашната врата, като се лишите от гардеробчето в антрето. Тази врата може и да се обърне навътре.
Хубавото тук е, че WC са близо до съществуващото, въпреки че не е отбелязано. Усвояват се и 2м2 коридор!!
Трябва и да се помисли за шумоизолация на тръбите в сегашната бяна - то поначало не е много добре сухо под мокро и тръби до (във) спалня, ама си траем.:)
Успех.
inian - напреднал
Уау, благодаря за бързия и прекрасен отговор :) Много добра идея, дори не бях мислила за това, че може да се усвои коридора. Абе който си го има си го има :) А така дали ще може да се направи, след като проверя кои са носещите стени, т.е. разните мръсни канали, тръби...?А шумоизолация може ли да се направи?
Rumen Iankov - специалист
Мисля че като е епк няма да можете да бутате стени които са отлети от бетон защото ще нарушите конструкцията на блока.
8180 - майстор
За стените - не знам, мислех че си проверила. Аз не бутам много повече от теб - само стената на коридора, но провери.
Проблемните тръби - каналите трябва да са някъде наблизо, с чистата вода обикновено няма проблеми - по стената на бъдещата спалня (където вероятно ще е разкошен плот със мивка) даже не бих ги вкопавал в сетената, а в отделно шумоизолирано "подиумче".
Старата бяня - виж (дето писах по-горе) как са ги сложили по-далеч от спалнята - тези зад новото гардеробче няа да дават проблеми, докато не протекат. За старите WC сигурно също ще трябва нещо изолирано от гипсокартон.
Радвам се че ти харесва. Дано стените позволяват, а сигурно утре и колегите ще се развихрят - ще стане готино апартаментче.
Другото, което се сещам - къде е пералнята? Малко далеч остава, ако е в бокса - спалните генерират прането!?
Значи за по-натаък - коша (шкафа) за пране, също за обувки - на 100м2 апартамент малко се прецакват шкафовете във входното антре - другото, което не ми хареса в твоя вариант.
Нещо в тази насока зад входната врата трябва да се помисли.
Ако се пипа Master room - евентуално и там, с обслужване по възможност от коридора.
Чао, засега.
8180 - майстор
Rumen Iankov написа:
Мисля че като е епк няма да можете да бутате стени които са отлети от бетон защото ще нарушите конструкцията на блока.
!00% съгласен!!!

inian,
Аз допуснах, че това е проверено и отбелязано на скицата с по-дебело.
desss - специалист
8180 написа:
Rumen Iankov написа:
Мисля че като е епк няма да можете да бутате стени които са отлети от бетон защото ще нарушите конструкцията на блока.
!00% съгласен!!!
мда, за съжаление сте прави. и аз си купих ЕПК, имах грандиозни планове да съединявам хол, кухня и трапезария в едно, ама...като видях плановете в архива на общината ми се затри усмивката :sad: е, ако бях на последен или предпоследен етаж можеше, ама не съм
inian - напреднал
Благодаря ви! Не, не съм проверила, явно не съм се изразила правилно, този апартамент просто ни хареса много и искаме да го купим. Единственият проблем е тази малка стаичка. Затова първо търся идеи и ако има възможност за промяна ще го купим, иначе :down: няма смисъл. Утре ще се опитам да разбера дали има как да видя носещи стени и истински план и пак ще пиша. Благодаря за съдействието :)
P.S. :?: Ако пък някой знае как мога да взема план на жилището ... или поне да ми кажат кои са носещите стени
desss - специалист
inian написа:
P.S. :?: Ако пък някой знае как мога да взема план на жилището ... или поне да ми кажат кои са носещите стени
отиваш в общината, в "Архив", там има папки с носещи стени, арматури, ВиК и квото се сетиш по строителството. срещу такса от няколко лева ти дават и да си ги преснемеш. само че ще ти искат нотариален акт или поне предварителен договор за покупко-продажба. ама ти пък все още обмисляш...освен да отидеш с някой от старите собственици, иначе няма да ти ги покажат
inian - напреднал
:bussi: Благодаря, desss. Ами аз мисля да помоля собственика да го преснима, ако му се занимава. Иначе не знам, ще мисля друг вариант. Приятна вечер и стискайте палци. Че вече ни писна да търсим, а този доста ни хареса :)
  • 1
  • 2

Тема "ЕПК преустройство" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: