Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
miroslav_kn - специалист
Та въпроса ми е - има ли разлика в големината или общия размер на луничките на 12 волта от тези на 220 волта. Според вас кое решение е по добро 12 или 220 волта.
hkoko - специалист
Без да се замисляш слагай на 12 волта.При всяко колебание на тока 220 волтовите горят.А и от икономична гледна точка е по-добре.
georgiarg - специалист
И аз гласувам за 12 V.
maxp - напреднал
Някой може ли да обясни по-подробно защо 12 волтовите лунички са за предпочитане? :?:
miroslav_kn - специалист
сърдечни благодарности
ieiei - специалист
Вече има качествени крушки на 220в,който не изгарят толкова лесно.
masteradmin - майстор
Има търсачка, ако някой се интересува по - подробно темата е дискутирана много пъти.
krasiorocknroll - специалист
Аз предлагам светодиодни.На 220V са.Преди няколко месеца монтирах в един апартамент такива.Размерите са същите,светодиодите са монтирани в същия стъклен корпус. :wink:
ltg - напреднал
Ако си купиш димер, вместо обикновен ключ тогава със сигурност намаляваш вероятността от изгаряне на луничките поради постепенното увеличаване на напрежението в момента на запалването. Освен това можеш да не го завърташ до край и при напрежение от 180 V например силата на светене не се различава кой-знае колко от максималната. Допълнителна екстра е да сложиш последователно на димера и ключ (ако сами димер не помни последното положение на потенциометъра). Така потенциометъра на димера ще изкара повече години преди да се протрие пистата му.

Равносметката:
С димер:
всяка крушка по 1,00-1,50 лв.
димер - евтините около 12 лв
ключ - 7-10 лв.
проводник - обикновен многожичен 1,5 мм2

С трафове:
Крушки - 80 ст
Траф - според зависи от вида и мощността
проводници - силиконови - по-скъпи от обикновените

Тема "относно луничките" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: