Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Кирил - напреднал
Имам стари мебели от масивно дърво. Кухненски шкафове, комплект за трапезария - маса и столове, както и още две маси. Всичките мебели са стари, но много красиви. Искам да се освежат. За столовете вече намерих тапицер, но сега ми трябва дърводелец. Някой ако знае добър майстор нека да даде контакти. Най-добре е ако има работилница където да се закарат, тъй като вкъщи няма възможност да работи. Майсторът да е от София.
Emerald - модератор
Нужен ти е реставратор? Знам един, който обаче тепърва се кани да емиграра в България. :? Тъкмо му казвах, че българите не ценят антикварната мебел. Може да греша.
prascho - майстор
Българинът бе докаран от комунистите до просешка тояга, бе убито в българина гражданското съзнание, на българина комунистическите национални телевизии натрапват колко зле живеят американците, като показват бедствията и убийствата, които стават там. Наличната инфлация причинена от подмолното агентурно упраление на другаря Дмитриевич не оставя много възможности на българина за да оцени възможността да притежава антикварни вещи. След гражданското и финансово убийство на българина много сме близо и до неговият морален крах. А за да оцени човек антикварна вещ се изискват финанси и духовен покой.
Съветът ти е правилен, въобще да не се връща за да не може комунистите да му вземат парите.
Кирил - напреднал
Мебелите са на 30г. Не са чак толкова стари, но са правени по поръчка и не са серийно производство. Инак ако си говорим за антикварни мебели имам кухненски шкаф - правен е началото на миналия век и все още служи вярно. Шкафа е в комплект със спалня( на която и до ден днешен спим на нея) и нощни шкафчета, както и маса за кафе. Реставраторите ми искат маса пари, които аз не мога да си позволя(поне засега).

Може да не е много редно във форум "Направи си сам" да търся майстори, но никъде не открих подходящи. Надявах се, че можете да ми помогнете. :cry:
CARRION - специалист
А може ли да ги видим и ние ? та да им се порадваме :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Какво има предвид под освежаване? Освен тапицерия - потягане, почистване и подновяване на политура/лак?
Кирил - напреднал
Да, точно това имам предвид. Нова тапицерия, почистване и лакиране. Тук таме има нужда от дребна поправка.
Spokoiniq - майстор
Преди години ми се наложи да търся реставратори, спрях се на най-тънката оферта тогава, и не съжалявам, 8 години вече се радвам на резултата.Свалиха от гардероб и спалня орехови шеллак , байцваха и лакираха , стана перфектно.Отдавна съм загубил телефоните, но бяха две момчета, казаха ми че се грижат за Шкафа в ресторант "Отвъд алеята зад шкафа" в центъра,улицата е Будапеща 31.Ето им и сайта, телефони май не видях.Питай управител там, дано работят още за тях.Успех!
http://www.beyond-the-alley.com/fotoalbum_page7.htm
popaslaptopa - напреднал
Според мен опитай в Трявна, порови в интернет виж какво ще излезе много от тези момчета пътуват често до София защото естетсвенно няма работа за всички в Трявна.
masterval - майстор
Ако искаш да пестиш си прелакирай сам. Трябват ти шкурки 80, 120 и 150 две кутии лак за дърво Садолин - едното е цвят, зругото е финишен и малко време. Докато ти скроят седалките, можеш сам да се справиш. Не те съветвам да пускаш електрически инструменти.

Тема "Освежаване на мебели!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: