• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Кирил - напреднал
Предстои ми да подменя дограмата на новото жилище. Получих оферти от двете големи фирми за РVС и алуминиева дограма.
Разликата в офертите за идентични неща е доста сериозна.
При "Ролпласт" офертата е по ниска с около 750лв, отколкото на "Стилпласт".
Колебая се коя от двете фирми да избера. Със "Стилпласт" вече съм работил и съм доволен. Някой да има наблюдения върху работата и доволен ли е от Ролпласт? И двете фирми работят с немски профили. "Стилпласт" работят с "REHAU", "Ролпласт работят с "TROCAL", само стъклопакетите са различни.
UNIOR - модератор
Кирил написа:

Със "Стилпласт" вече съм работил и съм доволен.
Щом си доволен, няма каво да се замисляш, вярно разликата не е малка,но щом си доволен от качеството , отговора е ясен.
А за дървена дограма мислил ли си
Кирил - напреднал
Много пари е дървената дограма. И без туй вече сметката надскача 20000лв. :x
UNIOR - модератор
Кирил написа:
Сметката надскача 20000лв.
:shocked: :megaeek: :shocked:
Кирил - напреднал
Мани мани! Плаче ми се вече! :evil:
Досега гледах параметрите на двете дограми и честно да си кажа везните отиват на по-евтиното. Почти никаква разлика в параметрите шумо и топлоизолация. Само се притеснявам как работят тези от "Ролпласт". Да не си оставят ръцете!
prascho - майстор
Карах стаж на кукуш 1 и всеки ден обядвах в бистрото на ролпласт. Колегите от мобилтел твърдяха, че въпросните вкарват профилите си от турция и работата им е некачествена. Според мен и двете фирми работят с турски внос на профили тъй, че място за притеснение няма. Един колега си поръча при саламандър, с идеята че само тази фирма работи с актуални немски профили. Не знам дали е така. Само споделих наблюденията си и това което съм чул.
gjordanov - специалист
От Ролпласт ми сложиха дограма в детската стая - в края на миналата година.
5 камерна ТРОКАЛ + МАКО обков, 100% отваряема - 2 врати тип френски прозорец, два обикновени прозореца, един комарник. Стъклопакет 5 мм обикновено стъкло + 4 мм. К стъкло = "Sound Protect".

Доволен съм и нямам забележки относно работата по изработката и поставянето. Хем нямаше асансьор тогава, и момчета сами я качиха пеша до 6ти етаж. Надявам се за 1 година от тогава до сега да не са развалили качеството.

Макар че живея само от месец там, минала е цяла година и по нея (дограмата де) нищо не е мръднало. В стаята е топло и тихо. Но това не е показател, стаята не се ползва още.

Трябва да почне "активно" да се живее там, да се спи, да се разлива вода и да се суши пране без да се проветрява - и ето ти все някъде ще се появи конденз, предполагам.

В крайна сметка сам реши какво да избереш - ако някога живот и здраве тръгна пак да сменям дограма и разполагам с достатъчно средства, може и аз да пробвам Саламандър - вече от няколко места чета че е the best of the best.
velsi - Почетен майстор
Нямам впечатления от Trokal, но за Rehau не се натискай. Изобщо моя съвет е да си потърсиш малка, спретната фирма, която да ти свърши работата качествено и в срок. При много големите фирми това рядко се случва.
Bechev - специалист
Незнам колко ти е дограмата,но 20000лв :shock: вярно са много!Аз сложих дървена на "Карабулев" и съм доволен от качеството. Още не живея в това жилище,но за сега ми харесва. :-D
Кирил - напреднал
Дограмата по оферта на "Стилпласт" е 6000 лв., по оферта на "Ролпласт" е 4880 лв. Разбира се без отстъпките и без 20% по енергийната ефективност. Както и външната изолация! Останалата сума е за основин ремонт на жилището - водопровод, ел. инсталация, теракота, фаянс, паркет, шпакловка, боядисване и всичко каквото се сетиш.
  • 1
  • 2

Тема ""Стилпласт" или "Ролпласт" - коя да избе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: