• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
8180 - майстор
Съгласен с мненията на Колегите, че Авторът малко се изнерви в началото.
Лично нямам увереност за предимствата на по-тежката вата.
Аритметиката, в случая с вила не е единственият критерий - там се ходи за кеф, който трудно се остойностява.
Вътрешната ТИ има предимства в случая за по-бързо достигане на комфортна температура и кеф. Съчетано с ремонтни/декоративни дейности масрафът е поне наполовина.
gechev - специалист
Aко имам пари нямаше да слушам marian1.Ще си сложа вътрешна изолация. Палиш печка или камина и веднага ти е топло и приятно. Аз за това бих платил незабавно. Иначе за къв чеп ти е тази вила?
marian1 - майстор
Аз никого не карам да ме слуша - давам собствено мнение!
Сега след като се включи и Гечев ( по мое убеждение, по навътре в материята от мен), мога да загатна и още една страна на проблема, при такива дадености - вътрешна ТИ - а именно точка на оросяване ( замръзване) ! Той ( а и гуглата) може да даде повечко информация! Това може да се изясни, едва след като автора попълни още неизвестни! За да няма следваща поредна тема - мухъл, конденз, разрушена стена, лош мирис.....
8180 - майстор
marian1 написа:
при такива дадености - вътрешна ТИ - а именно точка на оросяване ( замръзване) !
- (минус) 1.
gechev - специалист
marian1, не гледай на хората от твоята си камбанария. Едни хора си броят стотинките, други не. Иначе термоизолирането винаги се избива като инвестиция.
marian1 - майстор
Съгласен съм, че винаги се избива! Всичко е въпрос на време! :lol:
stenmark - специалист
А бе колко се избива това май е вече повече търговски трик.Малко се съмнявам всеки който е инвестирал да си прави после разбивка колко е плащал преди и колко сега ,като цената на енергийните носител постоянно се променя.Аз имам друго предвид,няма лощо да сложи изолация някаква ,за предпочитане е вата като задължително е пародифузна мемебрана.Стана много дълго изречение,но как си представяш защитата на дървото.Защото другите разходи които споменахме ще са стотинки спрямо разхода който следва после.
8180 - майстор
stenmark написа:
,за предпочитане е вата като задължително е пародифузна мемебрана.
По моите представи пароизолационна. :?
VLADO66 - майстор
8180 написа:
stenmark написа:
,за предпочитане е вата като задължително е пародифузна мемебрана.
По моите представи пароизолационна. :?
Зависи през какво минава парата,демек дали има нещо да я спре във ватата.
  • 1
  • 2

Тема "Изолация под ламперия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: