Напишете въпрос свързан със санирането.
8180 - майстор
rpdivanov написа:
Виждал съм грунд и латекс на БОРО, при които е посочено точно, че са паропропусклипи или т.нар. дишащи. Ако може да дадете някакви насоки в конкретни марки и модели на качествен дишащ латекс.
Очаквах, че така ПОГРЕШНО ще схванеш някои от препоръките по-горе.
Ако говорим за интериорния латекс, той по-скоро трябва де е НЕДИШАЩ за да свърши някаква работа като паропреграда. Сложно е за обяснение, пък и е писано много пъти.

ОБЩОТО ПРАВИЛО Е - паропропускливостта на слоевете в дадена стена трябва да намалява от вътре навън, т. е. вътрешните слоеве да са по-непропускливи за дифузната влага (водни пари). Идеята е парите да не достигат в ОПАСНИ количества, до по-студените слоеве, където биха кондензирали (вода). Интериорният гипсокартон, обикновено не спада към такива слоеве, при добра ТИ.
Модерното виждане е да не се прекалява с пароизолацията над необходимото. В тази връзка са опитите да се ЗАМЕНИ паропреградата (найлона) с по-слаба такава - евентуално добър латекс или модерните "варио" фолиа. Кое-как-колко зависи от цялостното решение на стената от вътре до вън, регионалния климат (в ЦЕЛОгодишен аспект), предназначението на помещението, достоверни данни за използваните материали и т.н.
Някаква ориентация може да се получи с Термокалкулатора в банера на Форума.

Лично нищо не мога да кажа за добър латекс. Днес всички търговци, като папагали повтарят, че продуктите им са "ДИШАЩИ" и доста майстори им вярват. :?
gechev - специалист
Те и презервативите са "дишащи". Нали са направени от висококачествен латекс. :-D :-D :-D
rpdivanov - помощник
Ясно! Ще се търси по-скъпичък латекс (не, че е гаранция, че ще е и супер качествен).
Остана ми само последният въпрос: В апартамента няма да има много медели, а камо ли тежки. Доста изчистено и опростено сме го замислили. Няма да слагаме гардероби в стаите, а ще бъде обособена една от стаите като гардеробна. Там вече може и да се направи замазка. Окей в стаите с ламинат може само с ОЦБ върху Аустротерма с най-голяма товароносимост, а в кухнята, трапезарията, коридора и банята където са плочки как да го направя? Там ще е необходима ли замазка преди поставяне на плочките? За банята предполагам, че замазката ще трябва да бъде някаква хидроустойчива?

Поздрави! :)
enyo.burov@gmail.com - помощник
Проследих цялостно темата ти, защото ми предстои доста сходна процедура. Ще се радвам да споделиш в крайна сметка какво избра (в случай, че помниш) за пода, стените и тавана -каква е комбинацията на дебелина, плътност и материал за ТИ.
Вторият въпрос ми е в крайна сметка каква дограма избра и какви са ти отзивите? :)

Благодаря предварително за отделеното време!

Тема "Цялостна топлоизолация на етаж от къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: