• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
Kondor1 - специалист
Трябва да се изолира тавана на една стая. Чух 2 версии за възможно изпълнение:

1) Гипскартон с някаква вата отгоре;
2) Стиропор, мрежа и шпакловка.

Кое е по-добро и смислено?
gechev - специалист
Според мен вата. Има паропроницаемост.
шоп - майстор
Kondor1

и двете системи са ефективни и "смислени " ГК + вата ще е малко по-скъпо, но можеш да направиш таван на нива със скрито осветление и т.н. Стиропор или фибран ако си го налепиш сам ще ти вземат само 8-10 лв/ м2 за шпакловка с мрежа.

въпроса има и много тънки уточнения. Колко са ти високи сега таваните?

ГК + двойна скара ще ти свали тавана с около 10 см/

Можеш ли да си го позволиш?
Последна промяна от шоп на чет апр 30, 2015 7:23 pm, променено общо 1 път.
Стиви - специалист
Пропуснахте най-важния въпрос - какво има над тавана?
Kondor1 - специалист
Таванът е плоча - отгоре 2-ри етаж. За височина има място - не се бърка 10см надолу. Вариантът със шпакловката опасен ли е откъм неравност, напукване, ронене? Доколкото разбрах ГК се закача на метални куки, които евентуално са топлопроводими и ще прехвърлят повече студ от плочата. Но като си мисля и стиропорът сигурно се захваща с метални видии, които провеждат пак толкова.
шоп - майстор
Хайде сега да не издребняваме. Колко окачвача ще имаш и с какво сечение е всеки един от тях за да имаш термомостове? :?

За да си спокоен дюбелирането на фибрана или стиропора е с пласмасови дюбели за ТИ :mrgreen:
Pooh - майстор
Полистирола е вреден за здравето и силно пожароопасен материал. Не би трябвало, дори да се умува по употребата му ВЪВ жилищни помещения, НО ... тук е все пак България - никой не се интересува от друг аспект, освен "по-тънко да минем батка ... нещо по-еФтинкУ, така".
Та ми е интересно, защо изобщо се пускат подобни теми, като авторите им са взели решението - 1-2 см. стиропорче, най-евтиното лепило, което намерят и тънка шпакловчица (като й дойде времето). Почти съм сигурен, че и тук ще е същият случай. :wink:
Kondor1 написа:
Трябва да се изолира тавана на една стая.
Да се изолира от какво?
Изображение
Kondor1 - специалист
Pooh написа:
Полистирола е вреден за здравето и силно пожароопасен материал. Не би трябвало, дори да се умува по употребата му ВЪВ жилищни помещения, НО ... тук е все пак България - никой не се интересува от друг аспект, освен "по-тънко да минем батка ... нещо по-еФтинкУ, така".
Та ми е интересно, защо изобщо се пускат подобни теми, като авторите им са взели решението - 1-2 см. стиропорче, най-евтиното лепило, което намерят и тънка шпакловчица (като й дойде времето). Почти съм сигурен, че и тук ще е същият случай. :wink:
Kondor1 написа:
Трябва да се изолира тавана на една стая.
Да се изолира от какво?
Изображение
Малко си в грешка. Не съм взел решението, а ми го препоръчват майсторите. И то с довод, че със стиропора (3см) ще е малко по-скъпо от ГК, но било по-добър вариант. Изолирането е срещу загуба на топлина и поява на мухъл.
Pooh - майстор
С 3см. стиропор ... не мисля, че ще има ефект изобщо. А чак да излезе по-скъпо от окачен таван и вата (примерно 5см каменна) ... Майсторите или не те харесват, или не могат да правят окачени тавани.
  • 1
  • 2

Тема "Изолация на таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: