• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13
Напишете въпрос свързан със санирането.
Takezo Sensey - модератор
Да сЪ пофаля : ( малко рИклама)

Фирмата на която съм дистрибитор вече предлага 6 камерна система на 88 мм. плюс троен пакет (от 3 стъкла) с обща ширина 40 мм. :shock:

В следната конфигурация:
външно - стопсол(високоенергийно)
средно - бяло (флоатно)
вътрешно - Ка (нискоемисионно)
Fortune - специалист
Takezo Sensey написа:
Да сЪ пофаля : ( малко рИклама)

Фирмата на която съм дистрибитор вече предлага 6 камерна система на 88 мм. плюс троен пакет (от 3 стъкла) с обща ширина 40 мм. :shock:

В следната конфигурация:
външно - стопсол(високоенергийно)
средно - бяло (флоатно)
вътрешно - Ка (нискоемисионно)
Какъв е профила? И в крайна сметка колко е оскъпяването в сравнение с трикамерна с двоен стъклопакет с Ка?
Дан` стани по-добре да си плащам тока :).
Takezo Sensey - модератор
Точното означение все още не го знам :ops:, търговското му наименование е "Престиж".Не съм ходил съм офиса, за да взема едровите цени нооо някъде видях цени на дребно при една и съща конфигирация е по скъпо около 30 %. :shock:
Според мен определено си струва.Аз имам в къщи да остъклявам едни стълби и когато дойде Кервана с парите :-D , и монтирам у нас ще пусна снимки. :wink:
Fortune - специалист
Takezo Sensey написа:
...и когато дойде Кервана с парите :-D , и монтирам у нас ще пусна снимки. :wink:
Кервана и аз го чакам да мине... :lol:
nihonjin - специалист
Видях и аз новия 88мм профил. Казва се Trocal 88+. Профила много ми харесва и ако се не лъжа е единствения в БГ с три уплътнения на отваряемите части. 40мм стъклопакет.
Проблема е, че фирмата прави пакет само с 3 стъкла по 4мм всяко, а на мен ми трябват с различни дебелини и като цяло по-дебели стъкла за по-добра звукоизолация. Жалко че не предлагат, иначе веднага бих си сложил.
Takezo Sensey - модератор
nihonjin написа:
Видях и аз новия 88мм профил. Казва се Trocal 88+. Профила много ми харесва и ако се не лъжа е единствения в БГ с три уплътнения на отваряемите части. 40мм стъклопакет.
Проблема е, че фирмата прави пакет само с 3 стъкла по 4мм всяко, а на мен ми трябват с различни дебелини и като цяло по-дебели стъкла за по-добра звукоизолация. Жалко че не предлагат, иначе веднага бих си сложил.
Не че не го знаех ама не трябваше да го казвам, че много явна рИклама. :wink:

Трите стъкла са достатъчни (предполагам), за да се постигне спиране на до 40 дцб. звук(което е шум от бус или малък камион ).Като имаш на предвид, че 24 мм. пакет от две стъкла "Саундпротект", а именно 5 външно + 4 вътрешно Ка спира до 35 дцб.
Уфф ще попитам в офиса ... :handy:
Fortune - специалист
Takezo Sensey написа:
nihonjin написа:
Проблема е, че фирмата прави пакет само с 3 стъкла по 4мм всяко, а на мен ми трябват с различни дебелини и като цяло по-дебели стъкла за по-добра звукоизолация.
Трите стъкла са достатъчни (предполагам), за да се постигне спиране на до 40 дцб. звук(което е шум от бус или малък камион ).Като имаш на предвид, че 24 мм. пакет от две стъкла "Саундпротект", а именно 5 външно + 4 вътрешно Ка спира до 35 дцб.
Уфф ще попитам в офиса ... :handy:
Тъй де 5 външно и 4 вътрешно :)
Takezo Sensey - модератор
Fortune написа:
Тъй де 5 външно и 4 вътрешно :)
Оки :wink: , коментирахме малко по назад, че звука се пречупва(гаси) когато преминава през различни по дебелина и плътност материали.Затуй предполагам, че дори и при еднаква дебелина на стъклата все пак са 3 ... :wink:
Лично аз в къщи имам 5+4 Ка ... амЪЪЪЪ ефекта ще се докаже май само с някъв уред с които да се замери колко децибела пропуска.
bigshop - специалист
Намерих следното в интернет:
TROCAL 88+
ohne Stahl, mit Thermodämmung,
zertifiziert für
Passivhäuser
0,78 W/(m2 K)
т.е. този профил е сертифициран за пасивни къщи. Много добре!
Master_Kenobi - V.I.P.
Сенсей, а само ст/пакета кви пари е на квадрат?
bigshop написа:
т.е. този профил е сертифициран за пасивни къщи. Много добре!
Чудя се само, тоя дето ще хвърли толкова пари за пасивна къща, дали няма да добави още 20-30% към сметката за дограма и да си сложи дървена?! :?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13

Тема "Нискоемисионно Ка стъкло, съвети !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: