Напишете въпрос свързан със санирането.
BobyB - специалист
brez написа:
BobyB написа:
Най евтино и ефективно ще е да сложиш 20 см лека вата отгоре. Перлита ако е 2-3 см не е никаква изолация, с 20 см вата нещата стават съвсем други. И е под 10 лв на м2, няма нужда от майстори, шпакловки, глупости...
А защо трябва да топла плочата на тавана?
Освен това тази вата трябва да я покрия с нещо, и т.н. има тръби и какво ли още не. Цената на края ще ми легне същата.
Какво топлене на плочата, ти там постоянно ли живееш или не? Сега не я ли топлиш както и стените? И веднъж затоплени и изолирани отвън те са като акумулатор.
brez - помощник
BobyB написа:
brez написа:
BobyB написа:
Какво топлене на плочата, ти там постоянно ли живееш или не? Сега не я ли топлиш както и стените? И веднъж затоплени и изолирани отвън те са като акумулатор.
Като я стопля плочата над мен каква полза ще имам аз, никаква. Топлия въздух така или иначе отива нагоре, а тази плоча колкото и да е изолирана, все ще има загуби от нея.
BobyB - специалист
brez написа:
Като я стопля плочата над мен каква полза ще имам аз, никаква. Топлия въздух така или иначе отива нагоре, а тази плоча колкото и да е изолирана, все ще има загуби от нея.
Да, само че загубите ще са по-малки от една 5 см изолация под плочата. Виж ако сложиш 20 см под плочата ще е добре :)
brez - помощник
20 см вата над плочата как ще я защитя от атмосферни влияния, защото там пространството се обдухва сериозно през нарочни отвори на стените на блока. Над плочата има тръби за парно, вентилация и разни други боклуци.
На тавана не ми пречи да сложа и повече от 5 см EPS
BobyB - специалист
brez написа:
20 см вата над плочата как ще я защитя от атмосферни влияния, защото там пространството се обдухва сериозно през нарочни отвори на стените на блока. Над плочата има тръби за парно, вентилация и разни други боклуци.
На тавана не ми пречи да сложа и повече от 5 см EPS
Това с обдухването си е предимство, ватата иска вентилация да не задържа влага. Тези тръби могат и да се покрият от ватата ако са на пода на тавана, не им пречи, дори печелиш малко топлина от тях.

Тема "Топлоизолация на таван на последен етаж от блок." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: