• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
unicata - специалист
Здравейте, ще слагам дограма на къщата и вчера като ходи за оферти в една от фирмите ми предложиха да сложа 3ен стъклопакет К-б-К а аз исках да е 4с-б-К, това което ми казаха е че при мен така ще е по-удачно тъй като къщата ми е близнак и е северна т.е. изток -север и запад, нямам прозорци на юг, някой има ли наблюдения дали така найстина е по-добре и какъв е коефициента на топлопреминаване на такъв пакет?
Какво ще ми препоръчате
darakchiev - специалист
Щом нямаш южна фасада мисля, че не ти трябва 4сез., двоен с Ка стъкло и аргон
ще ти върши същата работа. Аз като си поръчвах дограмата ми сложиха и
''топъл край'', реално не знам дали помага тъй като още не живея в ап.
unicata - специалист
а какво е топъл край?
като цяло предпочитам 3ен стъклопакет пред двоен с аргон, все пак пари за прозорци даваш веднъж(ако не мине някое хлапе с прашка :) )
VLADO66 - майстор
unicata написа:
а какво е топъл край?
като цяло предпочитам 3ен стъклопакет пред двоен с аргон, все пак пари за прозорци даваш веднъж(ако не мине някое хлапе с прашка :) )
Един от видовете топли дистанционери http://www.city-comfort.com/bg/products ... swisspacer
darakchiev - специалист
unicata написа:
а какво е топъл край?
като цяло предпочитам 3ен стъклопакет пред двоен с аргон, все пак пари за прозорци даваш веднъж(ако не мине някое хлапе с прашка :) )

При тройния стъклата са по-близо едно до друго и по -бързо
си предават студената температура от вън. Поне така ми обясниха на
мен като обикалях по фирмите.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
4с отразява доста от топлината през лятото, а и през пролетта.
При изложения изток/запад топлото през лятото е голям проблем.
На запад ще ти трябва задължително 4сезона, на изток - също, на север - не ти трябва.
Не знам защо съществува мита, че южното изложение е лошо лятото. - Най-лошо е запад, след това изток, юг и север.
unicata - специалист
Възникна още един въпрос по време на проучването.
дават че коефициента на термоизолация е 1,9w, до колкото ми е известно това е при дебелина на материала 1м що се касае до изолационни материали, при стъклата пак ли се смята за дебелина 1м или това е за самия стъклопакет при дадената дебелина?
8180 - майстор
unicata написа:
коефициента на термоизолация е 1,9w
Колега,
Бих опитал да отговоря, ама супер некоректно си преписал горното - технически е безсмислено. Сори, ако ти звучи грубо.

Дай линк или цитирай по-точно, да коментираме.
Ако питаш за Коефициент на топлопроводност (Ламбда) на стъкло, той е ~0,81 W/(m.K) и действително е "на метър". Характеризира материала като такъв, в случая стъкло.
Коефициентът на топлопреминаване U - W/(m2.K), характеризиращ термоизолационните свойствата на дадено изделие (напр. стъклопакет) включва първия коефициент и геометрията на съставните елементи.
Опитай да включиш във въпроса си упоменатите обозначения или размерности за да се ориентираме, или опиши със свои думи по-подробно питането. :partyman:
unicata - специалист
Колега прав си, не съм го написал много коректно.
ето от къде съм взел информация и съм объркал U-то то е 0,9-1
http://www.u-stil.com/osnovni-vidove-staklopaketi.html
http://rollplast.com/bg/products/16
това което исках да питам е като смятам топлозагубите дали на прозорците да ползвам U 1 за метър или 1 за самия пакет независимо от дебелината.
но явно ще го смятам при дебелина на материала 1м.
8180 - майстор
Колега unicata,
Нещо си се шашнал.
Цитирам от втория ти линк:
Коефициент на топлопреминаване (Ug) – показва количеството топлина, което преминава за единица време през 1 кв.м остъклена повърхност при температурна разлика от 1К между граничещия със стъклото стаен въздух и този от външната страна (Ug=W/m2/K). Колкото по-малка е тази стойност, толкова по-малки са загубите на топлина и по-малки разходите за отопление.

И така, числата за U са за кснкретен тип прозорец (стъкла, дебелини, газ и т.н.).
Имаш например:
U = 1 W/(m2.K);
Прозорец - 3 m2;
Вътре 20оС, вън 0оС - разлика 20оК.

Загуби: 1 х 3 х 20 = 60W. С такава мощност "изтича" топлото от помещението през прозореца 3кв.м, и 20о разлика в температурите.
За да компенсираш тези загуби трябва да включиш отопление 60W. Ако е на ток, ще ти струва ок. 1ст. за час.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за стъклопакет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: