Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
temp1e - помощник
Имам течове от съседските бани. Единият ми е в хола от банята на гарсониерата, другият е от вана в банята над моята баня. По принцип съседите си ги оправиха, но си говорих с майстора, че не е лошо да вземем някакви мерки. По принцип мислим да мажем тавана с еднокомпонентна хидроизолация на церезит. Казаха ни също, че има някаква химия, която се прилага като се разкъртва около теча и се замазва, като идеята е да се изпълнят фугите (мисля, че се споменаваха марките сика и вебер, но не знам какъв точно препарат). Моята цел е да се предпазя от бъдещи течове, като ги изпратя към съседите от моя етаж и да разчитам, че съседите отгоре ще бъдат така добри пак да си ги оправят в случай на повторна поява. Особено се притеснявам от ваната.
EDI - майстор
ВАНДЕКС имат много добри продукти на тази тема, прегледай ги.
ivanj - специалист
Стувами се че хидроизолацията трябваше да я направят съседите а не ти,за да има дълготраен ефект.
temp1e - помощник
Моля ви се, разглеждайте случая от моя гледна точка. Каквото са могли да направят съседите са направили. Знам че тези с ваната ще реагират своевременно на всеки проблем. Този с гарсониерата е по-проблематичен, но все пак прави каквото може според финансите си.

Засега получих съвет за Хидрозол (2 компонентна хидроизолация).

Знам че има нещо и за изпълване на фугите в бетона, но засега не съм открил и не съм получил съвет какво да е. Ако някой може да помогне ще е супер. Звънях на Вебер, но нещо не се получи. Сега ще разгледам Вандекс и ще се помъча да им звънна
kozl - майстор
temp1e написа:
Каквото са могли да направят съседите са направили.
Не каквото са могли, а каквото са решили, че могат. Като не си изолират те банята отгоре, тогава дупе да ти е яко за изолиране отдоле. Ще похарчиш много повече и ако сградата е панелна - нема да смогнеш да и запълниш дупките, защото ще ти се изпразнят джобовете да плащаш пълнежи. Освен това хидроизолациите се нанасят вурху бетон задължително когато са от негативната страна на потока. Ако нЕкой ти твърди, че може в-у мазилка, то нема по ефективн начин да си свалиш мазилката без да чукаш.
ivanj - специалист
kozl написа:
temp1e написа:
Каквото са могли да направят съседите са направили.
Не каквото са могли, а каквото са решили, че могат. Като не си изолират те банята отгоре, тогава дупе да ти е яко за изолиране отдоле. Ще похарчиш много повече и ако сградата е панелна - нема да смогнеш да и запълниш дупките, защото ще ти се изпразнят джобовете да плащаш пълнежи. Освен това хидроизолациите се нанасят вурху бетон задължително когато са от негативната страна на потока. Ако нЕкой ти твърди, че може в-у мазилка, то нема по ефективн начин да си свалиш мазилката без да чукаш.
+1
Незнам как ще си спре теча като си намаже тавана,но щом майстора е казал така да бъде.
chapara - майстор
Не си харчи парите за изолация отволу, по добре беше да поемеш изолацията на комшиите, защото
щеше да има някакъв ефект :wink:
temp1e - помощник
Звъннах в сика. Препоръчаха ми сика 200 мигрейтинг. Нямам идея дали ще помогне, както нямам идея дали ще имам отново теч
jekasus - майстор
Ще запечаташ бетона от към банята, влагата от комшии ще избие някъде другаде - я в коридора, я в някоя от стаите.
Може и да отиде и при комшията ти отдолу.
Така че решавайте този проблем с този съсед отгоре - друг вариант няма и точка по вопроса.

Тема "Хидроизолация на теч от съседска баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: