Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
margata - помощник
Здравейте майстори.
Имам следния въпрос:
Купихме къща строена през 50-те с каменен зид 50см на първия етаж.
Къщата е вкопана в земята около 30-40см. В момента влага вътре няма, няма никъде следи от мухъл, но като махнахме старата дървена ламперия забелязах шупнала варова мазилка по каменния зид, което определено трябва да е от влага. В двора има сондаж с ниво 8-9м - едва ли е от подпочвените води.
Не знам как са били поддържани улуците и водоотвеждането от собствениците преди мен, но преди да завършим с ремонта ми се иска да направя дренаж около цялата къща.
Под дренаж имам предвид да изкопая плътно до зида канавка, която да слиза 20-ина см под пода на долния етаж (около 60см общо), да изчистя добре зида и да го намажа с хидроизолация, да речем Диспробит, да положа дренажно фолио (онова с пъпките) и да го засипя с чакъл. Не смятам да слагам дренажна тръба. Тук е момента да отбележа, че съм предвидил да монтирам 6 линейни канала на 2 метра от къщата, които ще се изливат в канализация заедно с олуците, с 2 думи около цялата къща ще има сифони за повърхностната вода.
На прав път ли съм?
Планирам и в дупката на дренажа, над дренажното фолио да поставя плътна ф110 тръба в която ще се излива водата от олуците и сифоните, за които споменах. Идеята ми е да не правя нов изкоп и за нея. Смятам добре да залепя снадките на тръбите, но дали няма опасност от протичане и последващи проблеми??
Надявам се да получа компетентно мнение
Поздрави

Тема "Дренаж на стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: