Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
ananievs - помощник
Здравейте.
От топенето на снега и от валежите сега мазето ни се пълни с вода.Направихме една дупка за да можем да я източваме с помпа.Тя просто си извира.Имаме кладенец на около 15 м от къщата и нивото на водата там е високо.Мислите ли ако източим водата от кладенеца ще има ефект?Дават ми акъл че водата от кладенеца няма да се връща към мазето, а ще се изтича към реката, която се намира на 15 м от кладенеца?Просто мисля, че дори и водата от кладенеца да не се връща в мазето все пак мисля че водата в мазето и тази в кладенеца идват от една посока и понеже нивото на водата е високо и тя си търси място където да отиде.В нашият случай в мазето.
Ако може дайте ми съвет.
egomen66 - майстор
Скачени съдове . Измери нивата на кладенеца спрямо реката .Ако реката е по ниска от нивото на кладенеца може и да се справиш с проблема. #-o
ananievs - помощник
Реката е на по ниско ниво.На 4 метра от нивото на пътя.Дори си мисля, че водата на кладенеца е по висока от нивото на пода на мазето и все си мисля, ако изпомпаме кладенеца ще има ефет, но не съм сигурен.
egomen66 - майстор
Щом нивото на кладенеца е по високо от нивото на мазата , това предизвиква ефекта на извиране. Ако можеш да направиш байпас на кладенеца към реката може да се получи .Имаш 4 метра разлика , но този път не знам как ще минеш под него. ДЕРЗАЙ. #-o

Тема "Вода в мазе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: