Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
bardarev - специалист
Здравейте, от всичко изчетено по въпроса за ХИ не мога да реша какво точно да избера най-вече като качество.
След около седмица ми предстои изливане на плоча около 60 км2 /7,5 на 8м./ с около 5см наклон, която ще бъде и покрив на помещението. Под нея ще има 5 или 6см фибран.
VLADO66 - майстор
Какво значи под нея?Ако е само бетонова повърхност,се излива с бетон с водоплътна добавка и се заглажда хубаво,така че да не се образуват локви и водата да се стича добре.Отгоре може за се положи на две ръце Сика 107.Разхода е около 8м2 на торба.
bardarev - специалист
VLADO66 написа:
Какво значи под нея?Ако е само бетонова повърхност,се излива с бетон с водоплътна добавка и се заглажда хубаво,така че да не се образуват локви и водата да се стича добре.Отгоре може за се положи на две ръце Сика 107.Разхода е около 8м2 на торба.
Имах предвид, че отдолу ще се изолира с фибран. Помещението ще се ползва като магазин и е много важно да няма течове.
jekasus - майстор
bardarev написа:
Помещението ще се ползва като магазин и е много важно да няма течове.
Ще ти излезе на цената на нормален покрив, ако се прави както трябва, или маничко по-евтино :-D
bardarev - специалист
jekasus написа:
bardarev написа:
Помещението ще се ползва като магазин и е много важно да няма течове.
Ще ти излезе на цената на нормален покрив, ако се прави както трябва, или маничко по-евтино :-D
Аз също бих си направил нормален покрив, но обстоятелствата не позволяват. Не го правя за икономия.
DMN - майстор
Да използвам темата за един въпрос за рулонната битумна хидроизолация. Има такива, които са с посипка и такива без посипка. Въпросът ми е - става ли такава без посипка да се използва еднослойно върху бетонна плоча(3 квадрата), по която няма да се стъпва и е на сенчесто място?

Тема "Хидроизолация на нова плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: