Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
martinino - напреднал
Имам проблем при дъжд ми протича тавана горе има тераса как да я оправя да не пропуска вода има плочки но уви влагата минава ,чудясе да изкъртя плочките на комшията и да сложа воалит и после пак да сложа плочки или с нещо друго ли

Прикачен файл

DSC_0081.jpg
DSC_0081.jpg (48.14 KиБ) Видяна 4069 пъти

Прикачен файл

DSC_0082.jpg
DSC_0082.jpg (50.33 KиБ) Видяна 4069 пъти
chapara - майстор
Изкърти плочките, положи това
http://www.mapei.com/BG-BG/%D0%9F%D1%80 ... MAPELASTIC
и после нови плочки :wink:
martinino - напреднал
и замаската ли да махна и колко дебело да го нанеса
chapara - майстор
Нанася се в/у замазката. Първа ръка с вграждане на стъклофибърна мрежа, а по ъглите хидроизолационна лента, втора ръка без мрежа. Матеряла е на циментова основа и след изсъхването му се лепят директно плочките с хубаво лепило(флексово) и се фугират с водоустойчива фуга(Мапей, Ардекс). Гарантирам ти че теч повече няма да има.Хубаво е да се намаже и на 20 тина см. нагоре по стените. :wink:
martinino - напреднал
а дали може да го нанеса направо върху плочките и после нови плочки отгоре
chapara - майстор
Може, но е хубаво да се направи едно обезмасляване и перфектно измиване, а и пожелателно е да се понадраскат с шлайф и бетонконтакт преди изолацията :wink:
martinino - напреднал
А да попитам някакъв заместител дето да е малко по евтин дали има защото като гледам ще ми трябват две торби ,пък те излизат 260лв и плочки като взема лепило за тях ще надхвърли 500лв
kozl - майстор
Ми то еквивалентните заместители не са по-евтини. Поинтересувай се къде е топлоизолацията и има ли сифони и канал на терасата и ако да - местопложението им.
Че на друга тераса проблема им е от канала, който е положен под хидроизолацията.
martinino - напреднал
Значи да уточня течеми по края на терасата от към стената (по далжината на цялата тераса)две стаи имам под терасата и двете протичат точно тамкъдето е стената на терасата от горе
martinino - напреднал
Протичането върви по една линия през двете стаи тези снимки са от едната стая другата е същата работа ,даже и по зле ,точно там отгоре е стената на терасата от към апартамента ,той тъй като на последния етаж е прибран малко на вътре и терасата му е от края на моите стаи до комина който се гледа на тези снимки.комшията ми мисли че влиза вода между изолацията и стената от покрива който е бетонен със не с керемиди а с покривна настилка дето е като воалит с посипка

Прикачен файл

DSC_0085.jpg
DSC_0085.jpg (40.4 KиБ) Видяна 3998 пъти

Тема "теч на вода от съседска тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: