• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
BanoTheWolf - специалист
Здравейте!
Четох из форума и чичо Гуугле за топло- и хидроизолиране, но не намерих каквото ми трябва.
Имаме шахта в двора, в която освен тръбите за ВиК искаме да поставим и хидрофорната помпа (бунара е на около 10м от въпросната шахта). Шахтата е дълбока около метър, но събира вода. Правилно ли е да бетонираме дъното, за да не пропуска вода и какво точно да сложим за хидроизолация? Фибран, водно стъкло, някаква мушама на топчета имало :? Също така страните и тях ли трябва да ги хидроизолираме? Ще кача снимки утре за повече яснота...
ANGELI - напреднал
наи добре бетон на дъното и измазване на стените, но даи снимки за повече яснотя,и ще дам оферта.
BanoTheWolf - специалист
Съжалявам за забавянето на снимките :)

Шахтата долу вдясно на снимката и бунара зад колата

Изображение


Снимка на шахтата, в която има вода от подпочвените води (не знам дали се вижда)

Изображение


Друг изглед
Изображение
torbalan - Дървен философ
от къде идва водата в шахтата?

от дъжд, подпочвена, от нещо друго?

да не стане така, че като я хидроизолираш - да пречиш на събралата се вода да избяга :)
jekasus - майстор
А тая шахта капак има ли?
BanoTheWolf - специалист
Aми значи водата е подпочвена, но сме направили дренаж около цялата къща, на около 20 до 40см дълбочина. Шахтата все още няма краен вид, ще има шапка и капак естествено, след време плануваме и мивка да зидаме там :)
Комшия ми каза, че ако е само бетонирана долу само ще сълзи. Аз мисля да сложа едно парче фибран отдолу или от тази мушама на топчета. Надявам се да остане сухо, за да може да не даде фира хидрофора :) Само не знам дали няма да избива по стените :?
Абе днес три писания нащраках все за една и съща тема.Не съм веща по строителните работи ,ам неволята учи.Та моята вила-купихме я с хидрофор вкопан в земята,бетонова шахта и 1тон съд .Казаха да държим помпатас поплавък непрекъснато включена ,че като се насъбере вода да я източва .Да ама нали се сещате ,че тока по селата е малко -ту го има ,т, го няма .И така два хидрофора смених.Тъй като всичко при мен е заварено положение и няма как да измажа с хидроизолация се принудих да изкарам хидрофора над земята, направихме дървено къще, за него ,опаковах го зимата и оцеля .В тоя район -16 -20 градуса са нормални температури през зимата.Та ако правих шахта сега за хидрофор си я измажи със структурна хидроизолация.Аз такава ще слагам на пода на гаража ,че и той пустия се пълни с вода /за това писах някъде по другите теми /.А нещото дето съм решила да сложа е точно такава хидроизолация-за позитивно и негативно налягане.Става за басейни, резервоари и предпазва от проникване на подпочвена вода

Прикачен файл

febtank-super[1].jpg
febtank-super[1].jpg (17.52 KиБ) Видяна 5377 пъти
По късно ще кача снимки на моята шахта и хидрофор-да видите подпочвена вода що значи.Вода газим ,а лятото ни я спират.Абе чудо...
Последна промяна от kannami на вт май 18, 2010 12:22 pm, променено общо 1 път.
arai - специалист
Поискай мнението на колегите от Изомакс,все пак им правиш рекламация.Аз със такива материали никога небих работил.
  • 1
  • 2

Тема "Хидроизолиране на шахта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: