Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Ако някой разбира от хидроизолация може да даде своето мнение.. Гаражът на вилата ми е бетонен 60кв.м и реших да сложа воалит с посипка за изолация на покрива на гаража. Двамата маистори, които дойдоха да ми го сложат (незнам въобще колко разбират от изолации) го сложиха за около 4-ри часа и не лепяха целите листове, а само в краищата, казаха че така се лепяло.. Стори ми се малко странно за половин ден работа да им дам 300лв. за труда, но все пак им дадох с идеята, че са си свършили поне качествено работата.. После говорих с познат, който си е слагал пак воалит с посипка и ми каза, че листовете се лепят целите, а не само в краищата, защото имало опастност там да се сабира влага.. Въпросът ми е как се лепи точно и как да разбера дали не са си свършили работата и да ги викам пак да го правят?
laki1968 - специалист
викай ги да го залепят изцяло,и на тръгване им удари 1 тояга :-D
arai - специалист
Да може скоро някой вятър да ти отвее изолацията в комшийте :lol:
joro_206 - напреднал
задължително се залепва по цялата площ на хидроизолацията.
иначе рискуваш вятъра да я отнесе при съседите.
Ако можеш ги извикай да ти я залепят наново.
Чаро - Акълия
Поне махнаха ли найлона, който е от долната страна? От мързел може и така да са направили. Разчитат на слънцето...
Грунд сложиха, нали?
Ако не са сложили и грунд- само тояга няма да стигне. Въобще. :-D
kuuuuuul - майстор
Ауууу,ужас как са те подредили сигурен съм че няма да искат да се върнат защото ще бъде много трудно да си оправят поразията.Поне крайните ленти залепени ли са целите?
laki1968 - специалист
тя темата поодъртя малко....а и титуляра не каза кво е станало....
междин - напреднал
Това да се маха найлона от долната страна май не е вярно?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
междин написа:
Това да се маха найлона от долната страна май не е вярно?
Защо тъй мислиш?
EDI - майстор
Найлона прогаря от горелката и открива и стопява битума.За плосък покрив задължително се лепи по цялата ширина.За скатни и с по-голлям наклон може само с коване и подлепване на долния ръб/ било с разтапяне, било със студено битумно лепило/.

Тема "Въпрос отностно воалит с посипка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: