Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
шоп - майстор
chapara, ти е дал перфектен съвет как да се избавиш ако теча е от терасата и плочките

Но ако теча идва от покрива е друго нещо. В един мой апартаметнт имаше такъв случай: от една поцинкована обшивка течеше вода между стената и изолацията и така от 8-ят етаж до 6-ят където избиваше теч при обръщането на прозорците отвътре и отвън:-)))


Така, че преди да къртиш открий откъде е теча.

Успехи!
VLADO66 - майстор
По-евтин вариант е Изомраз положен директно върху крайното покритие на терасата отгоре.Трябва да се обърне със същия материал мин.20см. по стените,като цокъл.
martinino - напреднал
Като си дойде кошията отгоре ще видя да махна улука и да запуша с нещо фугата между изолацията и стената ,ако спре теча щее добре ,ако не ще трябва да оправям настилката на терасата колкото и да не мисе иска
шоп - майстор
Изомраза също е много добро решение. Вкъщи всички тераси, бани и т.н са с изомраз две ръце и мрежа. Но пак не е много евтино де. Но евтина двукомпонентна хидроизолация няма.
На воена рампа се намира фирмата.
martinino - напреднал
Аз съм от Созопол ще търся някаде из Бургас да намеря ама като гледам е на една цена със другото
chapara - майстор
Пълно щастие няма, открий първо теча. :roll:
kozl - майстор
martinino написа:
Значи да уточня тече_ми по края на терасата от към стената (по далжината на цялата тераса)две стаи имам под терасата и двете протичат точно там_където е стената на терасата отгоре
martinino написа:
Като си дойде комшията отгоре ще видя да махна улука и да запуша с нещо фугата между изолацията и стената ,ако спре теча ще_е добре ,ако не ще трябва да оправям настилката на терасата колкото и да не ми_се иска
От където и да тече при теб ще е видно през пукнатините на плочата. Това може да те подлъже за точното място на теча.
Разбери как е обърната хидроизолацията по терасата от хоризонтално към вертикалната стена на етажа над теб. Правилно е да се обръща в-у стената (зидарията), а не в-у топлоизолацията. Ако хидроизолацията е обърната по топлоизолацията .......... то всички води, които проникнат от по-високия покрив и ако има наклонена стоманобетонова плоча ще се стичат м-у топлоизолацията и стената до твоята таванска плоча. Отделно споменаваш улук вероятно на горния етаж. Какъв е покрива, - битумни шиндли, керамични/циментови керемиди :? . Има ли долен пласт хидроизолация, надулучна пола?
Виждал съм и направени тераси с необърната към стената хидроизолация. Други проблемни места са вратите към терасите на горния етаж. Имат ли задигане спрямо нивото на терасата? Дограмата на горния етаж - има ли дренажи, подпрозоречен плот, откапване? Вода може да прониква от много места, а причините да са комплексни.
На къде е наклона на терасата и къде става оттичането?
Отгоре апартамента обитаем ли е? Как е шпакловката от вътрешната част около дограмите?
Последна промяна от kozl на пет фев 20, 2015 12:59 pm, променено общо 1 път.
martinino - напреднал
Апартамента е на Руснак който още не съм го виждал другия комшия има ключ и така влизам да оглеждам как е положението горе , комшията до мен има същия проблем и казва че майсторите не са затворили пролуката между стената и изолацията и явно от някъде олива покрива и влиза вода в цепката а пък за улука той е поставен тъй че не може да се стигне до края на изолацията и трябва по някакъв начин да се свали та да се запуши предимно тече когато има вятър или при много силен и продължителен дъжд иначе сифоните на терасата са отстрани в двата края по средата на страните пък теча ми идва в края на терасата както и на съседа, на апартамента отгоре терасата няма козирка а директно улука е сложен на стената
martinino - напреднал
Чудя се дали може,да мина фугите на плочките с флекса ,за да почистя добре стария фугин и да се отвори по добър процеп за да го фугирам наново днес смятам да я напълня с вода и да видя какво ще стане и също мисля да махна первазчето защото е само до изолацията да изрежа изолацията до стената и даго подмажа с някакво лепило и пак да си го поставя защото има възможност да олива някъде между стената и изолацията
martinino - напреднал
Напълних терасата и протече ,вече разбрах от къде идва проблема ,мисля че не е обърната изолацията по стената и ми пробива влагата от там ,мисля да махна первазчето и да стигна до стената,като изрежа част от стиропора ,но се чудя с какво да го подмажа гледам има на церазит CR 60 или CR 90 ,но не знам дали ще свърши работа

Прикачен файл

DSC_0095.jpg
DSC_0095.jpg (40.84 KиБ) Видяна 2825 пъти

Прикачен файл

DSC_0100.jpg
DSC_0100.jpg (48.24 KиБ) Видяна 2825 пъти

Прикачен файл

DSC_0095.jpg
DSC_0095.jpg (40.84 KиБ) Видяна 2825 пъти

Тема "теч на вода от съседска тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: