Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
gnenkov@abv.bg
Zdraveite vsichki. Saita mnogo mi haresa. Eto i moja bolen vapros:Giveja na posleden etag tochno pod 48 m2 terasa. Apartamenta mi e okolo 1/3 pod vaprosnata terasa. Terasata e izolirana s kashiran steriopor za toplo izolacia nad plochata posle zamazka i mozajka. Sashto ima i dva barbakana za otichane na vodata. Predi 6 godini imah problem s tech ot gore. Togava, makar che terasata ne e obshta (sobstvenost e na sysedite ot gore) chast za givushtite vav vhoda minahme na variant remonta da se poeme ot vsichki. Terasata be namazana s niakakvo lepilo posle njakakav plat pak lepilo i plat i vsichko tova e v zeleno. Do tuk dobre! Obache komshiite-sobstvenicite na terasata se oplakvat che ne mogat da ia polzwat poradi postavenata hidro izolacja. Oplakvat se che ot terasata nanasjat prah i sa si ciklili veche dva pati parketa. Okazase che ili izolaciata ne e postavena pravilno ili vaobshte ne e kachestvena. Naj losoto e che pri men problemite se zadylbochavat. Starja tech ot edinia barbakan se usili do otdushnika si imam sashto narastvashto petno ot tech, na tavana se poqvi petno , veche 3-ra godina koeto e okolo 3 metra i narastva. Vhoda otkaza da se pravi pak remont s obshti pari. S komshiite koito sa arhitekti vaobshte ne mogem da se razberem, te twardiat che vlagata e v sledstvie na toplo izolaciqta montirana ot wan na stenite. Mnogo iskam da tolplo izoliram i tavana obace zatvoria li gfo niama da vigdam kakvo stava.
Taka problemite mi sa niakolko:
1. Mogebi naj tegkia. Nerazbiratelstvoto sas sasedite. Ako imam tiahnoto sadejsvie dori pari da ne davat pone spokoino moge da se vidi za kakvo stava vapros da se vzeme reshenie i da se izpalni. Tuk me posavetvaha napravo da gi sadia, kato predi tova im vracha notarialno zavereno pismo s iskane za otstraniavane na problema s tiahnata terasa. Tova neznam kolko vreme i pari shte mi otneme i dali vaobshte shte mi rehi problema?
2. Tehnicheskoto rehenie sashto ne e lesno. Kato se ima predvid, che nivoto na terasata veche e nad nivota na poda na apartamenta ot gore, dopalnitelnoto polagane na hidro izolacia vdiga nivoto oshte, naj pravilno tehnologichno spored men e da se svali vsicho do plocha i da se podnoviat i toplo i hidro izolaciata. I dvata varianta striaskat mnogo i bez tova ne sadejstvashtite sobstvenici na terasata. Sled kato vsichko se izpalni kakto triabva, nastilkata ot gore triabva da se saobrazi s tova che vse pak e terasa i po neia se hodi. Variantite i tuk sa niakolko: mozajka, terakot, zamazka.
Takivami ti raboti. Vaobshte:"Givej na poslednja etag w edna mansarda tocho pod zvezdite"!!!
Ako imate niakakvi idei po reshavaneto na megdu lichnostnja i tehnicheski vaprosi, ako imate poznati s podobni problemi, ako imate poznati s dobri iuridicheski poznaniq po temata, poznati koito mogat da reshat chisto tehnicheski problema.Shte sam mnogo blagodaren na vsiakakav vid pomost. Pisete ili v sajta ili na gnenkov@abv. bg ili zvaneta na 0887468934 Geoge Nenkov
Стефан - майстор
Нямам търпение да чета латиница.
Преди около година си купихме апартамент в новострояща се кооперация, на последния етаж. От около месец започнахме ремонт в апартамента. Имаме две открити тераси. Северната стена на хола е скосена и на нея завършва едната ни тераса. С голямо огорчение установихме, че в долния ляв ъгъл на хола (отвън е края на терасата) има мокро петно, което изсъхва, но при валежи отново се мокри. Не можем да разберем дали проблема е от ъгъла на терасата, или от изолацията на покрива.
velsi - Почетен майстор
Трудно е да се каже по това описание. Поне аз трудно си го представям. Ако петното е ниско долу вероятно причината е пръскането на стената от падащата по терасата вода при валеж и просмукване на влага в стената. Ако е високо горе възможно е да е от покрива.
skarlet_x - специалист
EDI написа:
Виж това - http://www.napravisam.bg/index.php?id=visual&sid=49
Човекът казва, че това е тераса върху, която се ходи.А не покрив за да му препоръчвате битумни мембрани.

Тема "Giveja na posledniq etag" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: