• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
vlad0 - специалист
Здравейте колеги,
Правя система за напояване на моравата/закопани тръби+пръскалки/, която мисля да захранвам от кладенеца в двора и ме интересува каква помпа ми е нужна. Имам една потопяема но мисля че с нея няма да стане понеже не прави голямо налягане. По-скоро нещо такова http://praktiker-online.bg/product/8987 ... -3000.html или хидрофор ще трябва?
LazarGanev - "Велик майстор"
Първо си объркал магазина, съответно и марката. То бива Направи сам, ама от материали и компоненти като почне да се икономисва нищо не става - пари на вятъра
Второ - няма как да ти кажем помпата с какви показатели трябва да е, без да се знае колко и какви пръскалки ще слагаш и какви са техните изисквания
vlad0 - специалист
Привет,
Линка беше само за илюстрация на типа помпа. Въпроса ми е принципен - трябва ли да е хидрофор или не. А иначе за магазина е ясно - там е предимно за балъци :wink: . За пръскалките съм се ориентирал към Hunter, ще ми ги сметне един приятел какви и колко и съответно помпа с какъв капацитет ще е нужна, но не сме сигурни дали е задължителен хидрофор. Помпата ще се използва само за тази система, така че би било по-добре да е само помпа/без балон/, по компактно е и малко по-евтино.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ако е само за поливане е достатъчна помпа без пресостат и хидрофорен съд, предполага се че помпата ще се управлява от контролер. Хидрофорният съд с пресостата служат за поддържане на постоянно налягане във водопровода - пресостатът пуска и спира помпата когато е необходимо, а балонът се геижи това да става по-рядко.
vlad0 - специалист
Това с управлението на помпата не го разбирам много :? . Може ли да се върже помпата към таймер и да се включва и изключва сама за по 1-2 часа вечер?
LazarGanev - "Велик майстор"
Принципно може, но ако в същото време вали? Или е кално след дъжд? Контролерът дава много повече възможности. Като купуваш пръскалките попитай за повече информация :wink:
vlad0 - специалист
Мерси! :thumbs:
Явно трябва да се чете повече. Иначе не е проблем и да си я пускам ръчно да полива, когато сметна за необходимо. Все пак става въпрос за къща, която се обитава постоянно, нищо не пречи вечер докато изпия 1-2 бири да врътна копчето и на помпата.
stiv1961 - майстор
vlad0 написа:
Все пак става въпрос за къща, която се обитава постоянно, нищо не пречи вечер докато изпия 1-2 бири да врътна копчето и на помпата.
Най- доброто решение :) евтино и без излишни електроники :)
piron45 - майстор
stiv1961 написа:
vlad0 написа:
Все пак става въпрос за къща, която се обитава постоянно, нищо не пречи вечер докато изпия 1-2 бири да врътна копчето и на помпата.
Най- доброто решение :) евтино и без излишни електроники :)

+1 Тъкмо няма да забравяш за помпата като е свързана с биричката в кладенеца :lol:
vlad0 - специалист
Мисля вариант за 4 пръскалки от тези http://napoqvane.com/rotary_sprinkler_hunter_I-20 + една такава помпа http://www.onlinemashini.bg/gradinska-p ... -in4-/6817 Дворчето е правоъгълник 20 на 17 метра. Идеята е пръскалките да ги сложа в четирите краища и да пръскат към центъра. Дали ще стане работата?
  • 1
  • 2

Тема "Хидрофор или градинска помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: