Всички въпроси за вилата.
teon - специалист
...данъчна оценка 8000лв?!?.
VLADO66 - майстор
Гледай таксите по т.8 http://viaegnatia.bg/static_calc.html освен това се събират такси за изготвяне на нот.акт и за заверка на всеки лист.
monster18 - специалист
Не знам как е но има нещо което или ми мятат или има объркване колега от фирмата си прехвърли наскоро със оценка 14500 лева и му излезе при нотариус 700 лева всичко а аз със 8000 оценка ми искат 1200 за документи и хонорар как да си го обясня не знам :( направо не знам какво да правя
манихеин - специалист
Намери си друг, който да ти изготви проекто-акта, който ти вдига цената в случая, а държавните и нотариалните такси са константа - при който и адвокат/нотариус да отидеш, все толкова ще дължиш.
monster18 - специалист
Не разбрах точно ?
VLADO66 - майстор
Има два варианта-отиваш при нотариус с всички необходими документи и той ти изготвя нот.акт по фиксираната тарифа за изготвяне.Втория вариант е да отидеш при адвокат и той ако нямаш всички документи да ти ги извади или ако имаш,да ти изготви нотариален акт,тарифата е по договаряне.
monster18 - специалист
Здравейте колеги да ви кажа първо че не стигнах до никъде за сега ходих по нотариуси при адвокат и така нататък и ми говорят за едни наистина извън земни суми и не знам какво да правя един казва 1200-1300 лева а днес за капак друг нотариус ми каза 1900 :shock: понеже ще се вадят 2 нотариални акта един за наследниците на дядо и после вече един за мен понеже ще ми го прехвърлят на мое име и така не знам какво да предприема или да продължавам да си поддържам вилата както до сега дядо ми я е поддържал без акт не знам вече :sad:
nikolson - майстор
Още в началото щях да кажа, че "дядо ми връчи ключовете и рече "Твоя е" не значи нищо. Наследници се явяват всички по веригата-децата му и/или, евентуално, техните наследници. Затова, първото нещо е удостоверение за наследници. Струва лев-два за екземпляр. Тези 8000 лева, ако не са за имот в Манхатън :shock: ми намирисват на имотна измама в "твоя полза". В смисъл, да ти "уредят" документите на твое име, без да се удовлетворят правата на другите наследници.
манихеин - специалист
Ето ти таблицата за нотариалните такси. Ако правиш обстоятелствена проверка плюс дарение, продажба или доброволна делба, смяташ сумата по две. Има и местни такси - до 4%. Такса вписване - 0,1%. Смятай.

п.п. забравих - накрая имаш и 20% ДДС върху нотариалните такси! И ако нотариусът ти изготвя проекто-акта за дарение, продажба или делба, смяташ горе по три, не по две!

Прикачен файл

nottaksi.jpg

Тема "Нотариален акт на вила" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: