Всички въпроси за вилата.
Dewalt - специалист
От скоро ме терзае проблем с къща която е наклонена в единия край- доста.
Около 22 см е потънала в единия си край за сметка на другия
Къщата няма колони при строежа
Някой може ли да ме подсети за причина за подобно нещо
п.п.Пукнатини в основите няма.А те са метър под земята и метър над нея
sreky - специалист
Да имаш кладенец или външна тоалетна наблизо?
nanko - специалист
Проблема най-вероятно е подпочвени води.
kozl - майстор
А снимки? Преди години видях пораженията на свлачище Кабакум м-у Варна и Зл.пясъци. Имаше подобни къщи хем наклонени, хем преместени, но бяха дървени. Повечето тухлени постройки бяха сринати или силно повредени. Имаше една сграда, мисля скелете още и е там, към 3 етажа стоманобетон стени и плочи - широкоплощен кофраж. Тази сграда бе пропътувала метри и стоеше наклонено, но без никакви поражения, без счупено стъкло по дограмата.
Обаче снимки НЯМА. Бях се подготвил, но собствениците бяха изпаднали в ярост към джурналистите и към всекакви други дето се заничаха в тяхното бедствие.
Dewalt причината маже и да не е свлачище, а фундиране в неподходяща земна основа. Примерно в насип. Имало е яма може и от бомбардировките 2-рата световна, след това заровена и после строено отгоре. По-любопитното е, че не пишеш за пукнатини. И колко и къде е наклона и къде с какво мериш наклоненото?
Dewalt - специалист
Наклона е на едната страна - надолу по ската.
Тоалетна външна има на около 10 м от къщата и тя с наклон.
Кладенец и геран има на около 40 м от къщата
Видимо постройката е без колони странично - тухли единични и върху тях плоча
Втория етаж е с тухли четворки и на тях отново плоча
Пукнатини има - навсякъде и то доста и хоризонтално и вертикално
По основите обаче не се виждат такива
Едва ли е било насип.От край време тук си е такъв терена- през втората световна едва ли ще има кои да каже как е било достоверно но.....
Вътрешно отклонението в пода по цялото продължение съм го измерил така
Иначе наклона се вижда на око и то "невъоражено"
Тези дни ще се постарая да отразя с фотоси нещата и да дам по реална представа на картинката
kozl - майстор
Движение на масив от земни маси - свлачище. Неподходяща зона за градеж.
Едноетажни леки сгради с възможност за корекции или преместваеми обекти.
Укрепването на свлачище е мащабна, скъпа процедура.
Dewalt - специалист
kozl написа:
Движение на масив от земни маси - свлачище. Неподходяща зона за градеж.
Едноетажни леки сгради с възможност за корекции или преместваеми обекти.
Укрепването на свлачище е мащабна, скъпа процедура.
Искаш да кажеш че трябва да сваля един етаж :)
http://darinell.snimka.bg/architecture/k-shta.875147 - на този линк съм кач1ил снимки с описание на всяка една под тях - това което съм видял и знам
Единственото което може би пропуснах да кажа е че имота се намира в близост до Перник и е възможно и част от пукнатините да са се появили с земетресението.Наблизо е имало и мина ако това има значение,или по скоро даже мисля че има и в момента на около 4-5 км
hidrazin - майстор
По-скоро иска да каже че трябва да свалиш два етажа.
Нямаш колони. Всичко е нацъфкано. Имаш огромна денивелация - по твои думи 22 см.
Какво мислиш че може да направиш? Мисля че това е решението:

Изображение

Иначе ако си чак толкова ентусиаст, имам няколко квадрата от тези плочки ако искаш да си ги възстановиш. :-D

Изображение

:partyman:
kozl - майстор
Dewalt написа:
Искаш да кажеш че трябва да сваля един етаж :)
Не съм и не искам да казвам. За писане съм писал "леки сгради с възможност за корекции" . Твоята не е такъв тип. Ако махнеш един етаж ще намалиш натоварванията и съответно деформациите и скоростта на напукване, но няма да е спиране. Ако не - след време, според зависи скоростта на движение на земния масив етажа сам, ще се "свали". Има ли движение, преместване при това с промяна на положението и посоките, променя се и действието на силите, преразпределя се натоварването, настъпват деформации, там де материала не удържи появяват се пукнатини докато все още има постройката на що да се крепи.
Дядото на моя кум беше построил виличка в Рударци в-у свлачище. Падна, рухна виличката, ала дядото не разбра или аз поне така си мисла, оти мое и да гледа, нейде от "ония"свят.

Тема "Наклонена къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: