Всички въпроси за вилата.
emil_v r - майстор
Някакви съвети по охрана на двора , но ефтина ,че и нея ще откраднат :o
Стефан - майстор
Продай двора в Пещене! Друго спасение няма
masteradmin - майстор
Един приятел си е направил много добра защита с ампули с нервнопаралитичен газ. Елементарна аларма която вместо към свирка водим към ампула. Той си я беше сложил в колата каза че намерил взломачиите до нея припаднали та нямало как да ги набие качествено. А и след това е проветрявал един час. Ако искаш пробвай на вилата важното е да е в затворено помещение за да има ефект. Незнам само колко е законно :?:
Стефан - майстор
Спомням си за един случай, в който един от Оряхово си беше пуснал 220 V по оградата, и беше пребил някакви циганета. За няколко черешки! Представяте ли си? Не си заслужава след това цял живот да Ви влачат по съдилищата. Ако не живеете там, съвета ми беше, да го продадете. А репички и тиквички ще си купите от пазара срещу жп гарата / бившия пазар на Суми /.
masteradmin - майстор
Според мене трябва да се борим. Майната им на черешките, сливите или тиквите. Има си понятие като частна собственост и всеки влязал вътре трябва да си носи отговорността.
Гост
Кажете , моля ви , за тия пир датчиците има ли такъв с кръгов обхват ,и да не е по скъп от 20 - 30 лв , които да се забие по средата на двора и да издържа на дъжд , и на колко волта бяха. и за вътре в къщата , ключета ли или пак такъв ПИР. Другия вариянт някакъв фотоапарат които да снима и в тъмното, ако има изобретен такъв ефтин :o Със сирена ще бъде алармата , едва ли трябва да се наказва със смърт за кражба на лук. Мастер знам че ти имаш опит с тия устроиства,, може и саит само където да се ограмотя. Колкото за тия нервно -паралитични газове според мен,са забр. още първата св. воина .Тия патрончета са с кристслизирала солна к-на или с лют пипер :o Мисля че БАЕР и БАИСЕФТ са изобретили и произвели боините газове и са ги съдили в Нюрнберг за тва , но то е вече друга мн. интересна тема за мен . Аиде чао да не ви мътя главите с глупости :o
Гост
Емиле, нема такъв ПИР пък и да има пртедстави си на каква височина требе да го сложиш. За такива цели се използват специални датчици коити се поставят по двойки на определено разсточние един от друг по протежение на оградата, но това е доста скъпа инвестиция за охраната на двора на вилата. има камери по около 20-30 лв с инфрачервен излъчватели работещи и на тъмно, но за да има ефект ще ти трябва платка за няколко камери и компютър на който да се прави записа и пак отиваме на доста пари :(
дръгия вариант е да сложиш некое старо видео с бавен запис и PIR датчици които да пускат и спират видеото при наличие на движение (което пак си оскъпява нещатата )
а можеш да сложиш и от ония халогенчета дето се включват при движение и към тях да вържеш некоя сирена (ама може и да се скраш с комшиите :)
най ефективния метод е да вземеш една пушка с едра сол и да ги дебнеш докато не надупчиш за****а на некой - след това никой нема да посмее да влезе :)

за да имитираш присъствие в къщата можеш да поставиш от ония програмируеми таймери дето ги продават в Метро - със седмична програма и с функция "Random" която сработва релето по тъмно на случаен принцип. (най ефективно е ако преди това си напълнил нечий з****к с едра сол )
ето примерна платка за жидео наблюдение : http://www.panda-bg.com/description.php ... 9&lang=bg- цена 67 лв
4 камери по около 25 лв
компютър : около 150 лв = 320 лв
ако има възможност и за интернет става система за дистанционно наблюдение :)
Duke_BG - специалист
sorry - госта бях аз и понеже не мога да редактирам поста си ще добавя , че варианта с видеото може да се направи само за една камера .
emil_v r - майстор
здр. и мерси за отговора . Тия пир ,датчици ще проверявам ,трябва да стават. Иначе с камерите ми е прекалено високотехнологично . Тва с солтта е мн. яко :-D Някои '' минират '' лука с скрити дъски с пирони ,но наи мн. да забравя и да се набода аз :-D

Тема "тиквички и лук посаден от геодезист" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: