• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всички въпроси за вилата.
didoni_ - специалист
batman написа:
Не бъркайте съссела с плъха!!!! Това което е валидно за плъха не действа при съселите.

А каква е разликата между съсел и плъх?
teon - специалист
Освен външния вид, съсела може да се катери като катерица почти навсякъде, спи и зимен сън.
ArturDent - Почти Безобиден
И на мен ми стана интересна разликата и затова прочетох Вики. Оказа се че били даже отделно семейство.
Съсела бил родственик с катериците, а плъха с мишките.
P_1
Здравейте, на вилата ни доскоро имаше 2 съсела. Бяха много нахални и шумни пакостници. Многократните ни опити да ги хванем в капан, да ги изгоним или да ги убием бяха неуспешни. Преди няколко дни когато отидохме видяхме че сме забравили една голяма бака от латекс с около педя вода на дъното, и в нея се бяха удавили сами и двата съсела. Е, по-лесен и ефикасен капан от този не може да има! Успех на всички в борбата с тези животинки!
sh^dow - напреднал
Само с въздушната пушка-до сега отстрелях 6 и май изчезнаха за сега.Вбараката котарака не върши работа ама ми излови къртиците.Съжалявам ,че не снимах последният съсел -май им беше царят.Котарака даже него и помириса.Голям ,рошав -страшна работа.3 съчми отнесе :shock:
artmart - помощник
didoni_ написа:
batman написа:
Не бъркайте съссела с плъха!!!! Това което е валидно за плъха не действа при съселите.

А каква е разликата между съсел и плъх?

Ето я гадинката.На моята къща има цяла колония но на мен не ми пречат.През този сезон са доста активни и понеже имам няколко ореха сега плющят яко,че зима иде :yawinkle:

Прикачен файл

DSC01785 (600x800).jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
Симпатично животинче, за разлика от плъха. И в тава сигурно ще изглежда добре, а?
cenko6 - специалист
vastov написа:
Ще споделя един руски начин за изтребване на плъхове.Някога живях там и съм виждал резултата с очите си(за тези които няма да повярват) Та така : взема се дълбок съд(варел,каца или нещо подобно).Покрива се с дебел найлон разрязан на кръст.Върху него се слага примамката.Разрязаният найлон трябва да може да я задържа.Слагате този съд така ,че да има достъп на гризачите до примамката.Правите им мост или дъска за изкачване.Когато плъха се приближи до примамката понеже е по тежък, пада в съда през разреза.По този начин улавяте 5-6 плъха.Оставяте ги да си живеят вътре!!!Естественно без храна.След известно време те започват да се САМОИЗЯЖДАТ!Когато остане един - ПУСНЕТЕ ГО!Ще видите резултатите сами!Много добра примамка е маринованата риба.И не пипайте нищо с голи ръце ,само с ръкавици.Особенно примамката!
Нещо не разбрах номера с прорязания найлон и примамката върху него.Би ли обяснил малко по подробно.
vastov - напреднал
cenko6 написа:
vastov написа:
Нещо не разбрах номера с прорязания найлон и примамката върху него.Би ли обяснил малко по подробно.
Найлона или нещо подобно е разрязан за да може плъха да падне през разрезите вътре ,а иначе примамката се задържа върху него.Трохи хляб ,зърна или друго...
cenko6 - специалист
Да де ама аз не мога да си представя разрязан на кръст найлон поставен върху отвор на бидон да не увисне надоло от собствената си тежест и то без трохи. Тук май има някаква тънкост.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Напаст от съсели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: