• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Beckooo - помощник
Здравейте,интересувам се от вашите мнения по въпроса за УВ филтър ?! Някой има ли в езерцето си да сподели опит , има ли ефект !? Благодаря.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Защо му е на езерцето да му филтрираш у-вето?
NeoBoss - специалист
ми първо ти трябва нормален филтър който да улавя едрите частици и след него да да вържеш увто . На езеррото му трябва тази лампа че да унищожава алгиите във водата разбатат се , един вид облъчва и променя структурата на водата до такава че не се образуват алгии в нея , но без филтър за едрите отпадъци няма да стане.
Най добре кажи какво ти е езерцето дай снимки кажи размери какво ще гледаш в него колко вода ще побира и какви са ти проблемите че искаш да слагаш ув филтър.
Beckooo - помощник
ами както каза колегата , образуват се алги и зеленясва , купих вчера една китайска лампа .. 18 W , да видим дали ще помогне , за сега съм без филтър за едрите частици , ще трябва да мислим нещо по този въпрос..

Прикачен файл

P7060027.JPG
P7060027.JPG (74.29 KиБ) Видяна 4741 пъти
NeoBoss - специалист
ако няма да гледаш риби и растения вътре във водата можеш директно да се ориентираш към препаратите за басейни и хлорни таблетки. Ув филтъра намалява алгиите и водораслите ама неможе да ги унищожи напълно. демек водата ще ти е бистра ма по каманите ще има мъх и някои видове брадавични водорасли.
Ако ти е по мощна помпата намали дебита който ще преминава през лампата идеята е не да минава много вода през нея а да минава бавно че да може да се облъчи. Също усигури движение на водата.
Ако ще гледаш риби хубаво е да посадиш и растения зада консумират хранителните вещества във водата преди заради тях да са се появили водорасли. Външен филтър е почти задължителен.

На снимката не си личи колко е голямо , ако побира над 11кубика вода вече можеш да гониш биологично равновесие във езерото и без филтри и помпи само с нужните растения.


гледам че е още в стоеш езерото , направи му отливник че да може да се отича някъде при силен дъжт че ще наводниш морава пък и ако е зазеленясало ще мирише ;)
Beckooo - помощник
Благодаря за отговора.. значи гледам риби , така че това с препаратите отпада ;-) Мисля , че е над 11 кубика водата.. вече взехме лампа и филтър .. мисля да го точа сега цялото да го изчистя и наново да го пълня,защото сега има много алги .. Иначе знаеш ли какви растения трябва да се засадят , за да консумират тия хранителни вещества .. ?!
NeoBoss - специалист
щом гледаш риби, надявам се дълбочината да ти е най малко 1,20м зада могат да изкарат зимата.
Има препарати против алгии на сера в зоомагазините както и за подържане на водата... но ако ти 11кубика се страми да развиеш собствена среда щот ще ти отидат сумайти пари за препарати... намали дебита през ув филтъра че да е по ефикасен.

за растения вички растения вършат работа папрати папури , водни лилии , както и подводни елодея и др ама за тях нищо немога да кажа защото при мен не виреят ;(
zmeios - специалист
Гледаш риби - значи си направил стъпка в най-правилната посока.

Осигури екосистема "като по книга" в езерцето. Няма да ти трябват никакви други гадости. (естествено без да броим помпа с нисък дебит и мрежа за едрите боклуци)
Beckooo - помощник
Еми да ти кажа честно , в момента лампата ги трепе , филтъра ги обира и водата е чиста , но има наслагвания по дъното и стените.. но е доста по добре от преди де,всичко се вижда ! :) А относно еко системата , за сега имам водна лилия,от Марица взех и 3 вида водорасли . Една колежка от форума за цветя ми писа,че имат развъдник за растения край София,но нямам време да ида до там и да си купя още
NeoBoss - специалист
да именно затова говорих че ще трепе това което се носи във водата а това по каманите ще остане, решението за това по камъните е много подводни растения... това което предполагам си взел от мараца... надявам се да не са наистина водорасли че само проблеми ще ти донесат ;)
имаш ли идея какви са... ще се радвам да споделиш как се дъраж при тебе тези подводни растения. Защото при мен нищо подводно не вирее незнам риботе ли го ядат щот имам около 20риби или просто си мре немога да разбера ;( миналата година имах една елодея която вирееше ама не преживя зимата.
  • 1
  • 2

Тема "УВ Филтър" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: