Всички въпроси за вилата.
jameson_2001 - специалист
Много добре е станала! Поздравления !
Един въпрос - как звучат въжетата, че при мен тези синджири придадоха друг смисъл на думата романтика :lol: ?!
Няма такова скърцане !
Borizanov - специалист
jameson_2001 написа:
Много добре е станала! Поздравления !
Един въпрос - как звучат въжетата, че при мен тези синджири придадоха друг смисъл на думата романтика :lol: ?!
Няма такова скърцане !
Въжето не скърца въобще. Има и лек омекотяващ ефект при сядане от високо.
Bellov - помощник
Можете ли да обясните какви гредички сте използвали ?!
jdraganchev - специалист
jameson_2001 написа:
Здравейте колеги, днес довърших една градинска люлка.
Здравей,
Ако нямаш против, бих желал да изплагиатствам твоята люлка, т.е. да я пресъздам на вилата.
Интересува ме какъв тип рапидки и/или каруцарски болтове си ползвал за сглобките на рамката/основата?
Изглежда доста солидно направена, но моля сподели дали се клати и какви гредички си ползвал като дебелина.
jameson_2001 - специалист
Гредичките са от смърч - 10/10,след рендосване стават 9/9
Сглобени са :
- вертикални - горе с по 2бр. шпилки 16мм.,долу с патент болт - 8/200
- хоризонтална - с патент болт 8/200,към вертикалните.
Когато се монтират и ъгловите подпори - става бетон!
Между двата вертикални триъгълника,отзад - възможно най-ниско се монтира една разпънка - 10/4см.
Ако люлката не е върху гладка повърхност или е захваната за земята(или повърхността,на която ще стои),няма нужда от разпънката.
jdraganchev - специалист
От какъв дървен материал ще е най-красиво и дълговечно ако се изработи подобна люлка?
Иска ми се да не е излолисна дървесина. То от къде ли и ще намеря друга,, но ако кажете че е по-добре ще търся
jameson_2001 - специалист
Ествено ще е по-трайно,ако се изработи от бук,но такива рамери гредички от бук поне аз не съм виждал.:?
Моето мнение е,че ако се поддържа и иглолистната дървесина,ще издържи достатъчно дълго. :wink:
avoid - помощник
Колега jameson_2001, /Понеже е играчка да описваш стъпка по стъпка / дай поне размерите на елементите на люлката.
Neno Er - специалист
avoid написа:
... дай поне размерите на елементите на люлката.
Изхождаш от материалите с които разполагаш и от "калибъра" на тези които ще я ползват.
GEORGI5959 - специалист
Да дам и аз една идея за градинска люлка. Направена е от разни криви клони и дървета, събрани в гората и избелени.

Прикачен файл

gallery20[1].jpg

Тема "Градинска люлка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: