• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 19
Всички въпроси за вилата.
victorslavov - напреднал
Приятели, скоро ще кача моето барбекю. Истината е че е доста скъпо да си направиш наистина хубаво барбекю с пещ. И става много бавно тъй като се лепят тухлите с шамот и почти невъзможно да иззидаш повече от 2-3 реда на ден. Нашето излезе няколко хиляди но си струваше. Иначе много ми допадат нещата и най-вече това което е с пещ. Въпросчето ми е как се казва този облицовъчен камък на лентите. Искам да си направя цокъла така но не мога да потърся евтин камък като не знам как се казва :)
victorslavov - напреднал
а що се отнася до по догрните снимки - не е това начина на строене.
1. лепи се с шамот защото циментовото лепило се пука от високата температура.
2. този полукръг който правиш изпуска огромна част от топлината и се получава термо мост. с други думи се губи смисъла на цялата пещ. сега трябва да се изрежат триъгълници за празните места.

Моят съвет е да направите това (то ни бе подсказано от един майстор на пещи в балкана):
закупувате си едни леко закръглени тухли които са като за арки, но изкривени и в другата посока. с други думи като се наредят едно до друго се получава купол. трябваха ни около 4-5 опита докато се сетим,че няма как да стане ако няма нещо което да го подпира (като кофраж) . Решението бе много лесно - правиш си от арматура една полусфера или каквато форма искаш и просто зидаш върху нея. Ние изрязахме само това което пречеше на отвора за тавата , а другото желязо оставихме вътре. 4 пъти сме изпилзвали пеща и вече почти няма спомен от арматурата (тя изгоря от високата температура).

Дано ви е помогнало това :)
Transporterr - специалист
абе аз се извинявам за тъпия въпрос , ама желязната арматура е изгоряла :shock: ?
ти да не си вдигнал хиляда градуса вътре :)
предполагам че тогава и от печивото нищо не е останало
иначе за другото си прав :)
Bavarcho - напреднал
...
Последна промяна от Bavarcho на пет авг 27, 2010 3:33 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
Супер , чудесен замисъл , имам 1 питане -тези по големите пространства отгоре няма ли да провиснат без подпори. :? по принцип метала не държи на натиск ако не е фермичка .Но съм сигурен че сте взели мерки. :) Успех.
Чираче - майстор
Bavarcho написа:
Ето и нашия скромен проект за барбекю'



2ра стъпка, ...хоризонталната рамка е от профили с размер 10Х5. Остава само рамката в горната част да се закрепи за дувара за още по голяма стабилност :wink:
Решихме главната конструкция да е от желязо поради по-голямата здравина, идеята е покрива да е четири скатен с керемиди (като на дувара). От тук нататък основен материал стават греди (затова и горната рамка от желязо е с профили 10Х5, върху нея ще има рамка от греди), всичките железни профили ще се облекът с дъски за да приличат на дървени греди :)

По "проектчето" :lol: работим аз и баща ми, като аз съм чирак и само подавам инструментите и върша по-лесната работа :lol:
:)
И аз съм чирак, но съм виждал как го правят майсторите. Виждам от първата снимка, че профила 10х5 от горната рамка е разположен неправилно. Преди да продължите, помислете дали да не сложите още един профил10х5 върху тая рамка, но ориентиран с размера си 10 см по вертикалата. Мисля, че ако не ме послушате, цялата конструкция ще провисне под тежестта отгоре. Обикновено при метални конструкции се прави ферма. Но тук не я виждам. Разстоянието е значително, а товара ще е голям. :?
Марковски - напреднал
Bavarcho написа:
Ето и нашия скромен проект за барбекю'
:)
Извинявам се за въпроса, но тая конструкция има ли проект от конструктор? Ако има, одобрен ли е от общината? Прав е filmatoplo, май ще провисне при тия дължини. Фермите са задължителни.
Bavarcho - напреднал
...
Последна промяна от Bavarcho на пет авг 27, 2010 3:33 pm, променено общо 1 път.
Марковски - напреднал
Ясно. Все пак, премисляй добре всеки съвет от съфорумците. Колкото и абсурдни да ти се струват на пръв поглед. Тук всеки е в правото си да разсъждава, и да дава съвети съобразно познанията си.

Още веднъж, пожелавам ти успех.
Bavarcho - напреднал
...
Последна промяна от Bavarcho на пет авг 27, 2010 3:34 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 19

Тема "Проект "Барбекю +" Почна се......." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: