• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 19
Всички въпроси за вилата.
hristomirov - специалист
Относно плота - така реших - ни барбекю - ни камина...Исках да мога даго използвам и като огнище за топлена на вода,евентуално компоти и всякакви прищевки :)
Transporterr - специалист
"Търси и ще намериш, поискай и ще ти се даде, почукай и ще ти се отвори" и още "не съди, за да не бъдеш съден" :cool:

Какъв отговор очакваш на въпроса "как и защо съм закрепил еди си какво "? След като сам ти не знаеш кой друг може да знае..

Пробвай да си смениш тона и отношението и вероятно ще получиш отговор. :)
hristomirov - специалист
Добре ,но в крайна сметка мисля че не аз започнах!Пуснах няколко снимки като идеи вкл. и лични!
Ето за гредите-не са закачени допълнително-вградени са в бетона!Искам да ми кажете вашето мнение за завършен вид(по специално...колебая се от двете страни)
Transporterr - специалист
Аз мога да ти кажа аз как бих ги закрепил какво си направил ти нямам идея и не искам да гадая.

Става добре когато се закачат на шпилки(10мм) в бетона и дървото ,така то получава възможност от нагряването да се движи иначе рискуваш да се сцепи или то или бетоня.
hristomirov - специалист
Да,така и съм го направил!Както и да е!Искам от двете му страни да го облицовам (защото е на тухла) ,но не съм виждал подобно в завършен вид.Цяла зима мисля дали да е с камък,гипскартон или дърво?!?!? :?: Ако си виждал ще съм ти благодарен ,и особено за снимков материал.. :)
Chefo77 - майстор
Видях, че обсъждате вариант за "двойно" барбекю, та реших да пусна снимка на нашето външно такова.
Отдолу има вградена полусферична пещ (заводски излята, невероятно агнешко става вътре), отгоре - нормално барбекю. Върви без мацката, приятелчето е твърде привързан към жена си :) :) И, моля, не обръщайте внимание на заобикалящите детайли :)

Прикачен файл

P1060420_1.JPG
P1060420_1.JPG (137.28 KиБ) Видяна 10526 пъти
Последна промяна от Chefo77 на пет мар 19, 2010 12:26 am, променено общо 1 път.
svetliopi44 - Чирак...
Бреиии , ми то пушека си пуши на воля бре , за какво е тоя комин ... :?
Chefo77 - майстор
svetliopi44 написа:
Бреиии , ми то пушека си пуши на воля бре , за какво е тоя комин ... :?
Той пушека не пуши постоянно така :) :)
Пък и казвам идея, не казвам направете го така, щото е правилно. На 100% има грешки :wink:
mrm_1 - напреднал
Айде ще дам и аз едно мнение по въпроса , въпреки че не е нужно да го взимате под внимание , като цяло барбекюто не стой зле , само имам манички забележки. Вече е изградено така или иначе , но все пак ще дам мнението си като човек с повече опит в тази сфера.
1- плота е толкова "дебел" че направо мога да говоря като екстрасенс тук - някой хубав ден ще пропука ! - не е зле да измислиш нещо да го подсилиш.
2- в целия ми опит до сега за първи път виждам дасе зазиждат дървени елементи в огнището - върху и на втория плот -да, но да ги зазидаш редом с огнеупорните тухли - не е мн разумно !
3- по принцип не е зле самото огнище да се иззида изцяло с огнеупорни тухли , и така да си остане , нз дали очитеми виждат добре но май си облицовал огнището от вътре с гнайс - ще падне !

Обшо взето малко негативно мнение излезна за барбекюто ти "hristomirov" , но поне стой добре за домашната механа , дано работи добре и да си го ползваш с здраве , и аз да се окажа гадател който не познава .
Наздраве !!!

:prost:
hristomirov - специалист
Благодаря за мнението! :) Огнището отвътре е изцяло от огнеупорни тухли,няма гнайс.Правих го редом със стената(не питайте как :) )и е част от нея.Плочата наистина е дебела,но в нея има повече арматура отколкото бетон.В дървените части съм забил през 5 см. гвоздеи дълги 20см. и само гвоздеите са вкарани в бетона.Не се получава никакво нагряване на дървото-дори скоро ще го шкуря и лакирам.Комина е 1/2 от светлия отвор, и дори при силен вятър не пуши.Та с две думи работи добре :) Но не ми идва на акъла завършването му,така че да не развалям "измисленият" му вид :? И тази закръглена плоча като я правих идеята беше за обло барбекю и в последствие реших да не е,та там също не мога да пасна нещата...Между другото още няма подпори на плочата-тези камъни в ляво на снимката под нея все едно ги няма.Не знам....като цяло нещо му липсва...!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 19

Тема "Проект "Барбекю +" Почна се......." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: