• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 19
Всички въпроси за вилата.
mrm_1 - напреднал
vancho20 написа:
Не се сърдя приемам критики.
Плота е около 75-80 см , а идеята ми е да е в ъгъла пеща с ъглово лице, понеже там е най голяма площа.
Мивка няма да има там ще е скарата по един спец. начин.
Утре ще ходя към село и мога да дам по точни размери и да видим какво може да стане после.
Колега незнам какви са ти замислите но по доре сподели защото нищо няма да се получи , една тава ти е 60/40, което озачава че ако искаш д а направиш пещ за еда тава диаметара трява да ти е 80 см , в тоя случай самия плот ти е толкова , значи смяташ си 80 см 4исто ватре в пеща да има ако е за една тава за да има малко отстояие от страни на тавата , за да не я вкарваш с чук както спомеах малко по напред , след това преавяш широчината на тухлата с която ще зидаш , поприцип ние ползваме 11,5 и си пускаш едно 15/20 см пред пеща,,,, да има плотче за да изглежда естетически доре.
направи си сметката каде си ти и каде е истината
kaishew - специалист
vancho20 действай смело и не се притеснявай.Ето как аз го правих само по интоиция и се получи доста добре.Ако имаш въпроси ще помагаме колкото
vancho20 - специалист
kaishew написа:
http://kaishev1.snimka.bg/hobby/pesht-k ... 1.18543560
Нещо подобно ще е, смисъл като разположение като цяло.
vancho20 - специалист
Честит празник на всички именници! :prost: :prost:
Изображение
Това са размерите.
По 90см има за стени 80см е лицето,където ще е отвора и от средата на лицето до края(ъгъла) е 1.25м
По размери почти можеда стане като на колегата kabel96.
Изображение
Възможна е и корекция , малко може да се разтегне.
Тухлите ще са от акумолиращи печки .
Смятам , че тава 40-45 на 60-70см спокойно ще се събира и остава място от всички страни.
vancho20 - специалист
Ето така ще ми е разположението.
Само комина не е уточнен още как ще е устроен .
Изображение
NeoBoss - специалист
за стени са ти 85 външен размер не 90

комина ще те бие в канчето през цялото време ,снимките на kaishew невиждам закво е тая фурна освен за естетичен вид в нея заЯк нема да можеш да опечеш пък амоли агне , или в случая ползваш фурната за скара ;)

другото както си го начертал ъгъла ти остава едно голямо неизползвамо, няма смисъл да го слагаш начорчик на ъгъла по добре изправи фурната и я мушни там като направиш комина отстрани на фурната с една добра клапа зада можеш да го запечатваш а от пред само ще дърпа въздух.

аз лично бих го направил ( и съм го направил хахаха) фурнат с яйцевидна форма мушната в ъгъла а пред нея скарата, и така изпълнета разтоянието от ъгъла до края на скарата е 1,40 само 15см повече от това което си начертал ти ;)
NeoBoss - специалист
сега видях че вече си започнал, надявам се да не си налял плочата и да си се вслушал в думите на колегите. невиждам защо си се спрял също на ъглово барбекю като първо ти не ползваш предимството на ъгъла , и второ терена не те ограничава да го навираш на ъгъл.
vancho20 - специалист
Здравейте отново, искам ъкъл относно разположението на комина!
Та значи ще е в задната част. Кой от вариантите на снимките да избера за задна част на пеща и димоотвода на тавана ли да е или на задната стена? При кой от вариантите ще стане най добре и функционално?

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
filmatoplo - майстор
Комина не излиза от камерата на пеща , той се намира извън -над вратичката -при първоначално подгряване и разпалване да отвежда дима .Когато се пече нещо камерата е херметик затворена и комин от нея няма -когато отвориш вратата и излезе дим или пара -тогава се улавя от комина . :wink:Да несе объркаш и да оставиш на камерата отвор :!:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 19

Тема "Проект "Барбекю +" Почна се......." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: