• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 19
Всички въпроси за вилата.
vancho20 - специалист
Не не се бъркам , грешно зададох въпроса не комина а димоотвода на пеща и да точно в задната част ще е и ще с клапа или шибър с двойни стени и вата. Варианта да излиза отпред е класиката но при моя случай не става .
filmatoplo - майстор
Дано не се губи топлина по този начин :? и технически да е лесно за изпълнение -баш майсторите да кажат. :wink:
vancho20 - специалист
Никой ли не е правил или виждал димоотвод в задната част на пещ :?
Transporterr - специалист
виждали сме сякави неща но по добре е да е отпред. ако толкова държиш да го сложиш в задната част сложи му клапа :?
vancho20 - специалист
Не ми следите въпроса, писъл съм че ще е с клапа! Друго искам да разбера.
NeoBoss - специалист
vancho20 написа:
Никой ли не е правил или виждал димоотвод в задната част на пещ :?
аз съм правил и съм виждал много такива , хубаво е да се остави димоотвод от задна част така се разпалва по лесно края на фурната става по бързо и равномерно та има си големи плюсове но трябва или да е с клапа или да го замазваш с кал и глина или друг вариант . Моя лично минава от задната част на камера по горната и част и излиза от пред в главния комин. Задварям го с обикновен капак . Самия комин и гурна са загърнати с топлоизолация и замазани такаче да не се губи топлина. Т това е важно както казват колегите след като е напалена фурната да я оставиш херметизирана.
Transporterr - специалист
vancho20 написа:
Не ми следите въпроса, писъл съм че ще е с клапа! Друго искам да разбера.
вероятно защото е разгърнат на няколко страници, сори

"Пенчо бре чети!
..Пенчо го мързи :oops:"
vancho20 - специалист
vancho20 написа:
Кой от вариантите на снимките да избера за задна част на пеща и димоотвода на тавана ли да е или на задната стена? При кой от вариантите ще стане най добре и функционално?


Изображение
Изображение
Повтярям ,че виждам не се чете назад.
NeoBoss - специалист
сега разгледах темата и назад. За да получиш най добър отговор , тръгни и нарнекюто нали идеята ти е да са в общ комин. Отвора който ти е отпред е доста голям в % отношение. Та ще дими оттам та ще се къса.
Transporterr - специалист
vancho20 написа:
vancho20 написа:
Кой от вариантите на снимките да избера за задна част на пеща и димоотвода на тавана ли да е или на задната стена? При кой от вариантите ще стане най добре и функционално?


Изображение
Изображение
Повтярям ,че виждам не се чете назад.
аз бих избрал заобления :cool:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 19

Тема "Проект "Барбекю +" Почна се......." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: