Всички въпроси за вилата.
Duke_BG - специалист
Изчетох почти целия раздел но не видях решение на моя проблем а той е следния :
на вилата имаше една скала и аз на майтап я подпуках с лоста и така както се майтапих с нея започнах да вадя камъни с размерите на бордюри :о)
За момента се е получила кръгла дупка с диаметър 1.5 метра и с дълбочина от 0,5 до 1,5 ( все още не съм успял да подравня дъното).

та имам идея да направя малко езерце със водопад но се чудя как да изолирам вътрешността ??
по стандартния метод с фолио няма да стане защото камъните имат остри ръбове не мога и да измажа само фугите на камъните защото няма да има ефект.
върти ми се в главата нещо като кофраж, с тънка заварена мрежа и фина циментова замазка като формите ще следват извивките и ръбовете на камъните но не знам как да го направя моля помагайте...
Spassow_lbg - специалист
дай снимка да видиме скалата
roly - специалист
Aко има остри ръбове- защо не покриеш първо с мрежа за топлоизолация и лека шпакловка с цимент и пясък и като се втвърди- лепи найлона- това е най- евтиното - под 20 лв. ще ти излезе.
sepultura - специалист
Duke_BG написа:
Изчетох почти целия раздел но не видях решение на моя проблем а той е следния :
на вилата имаше една скала и аз на майтап я подпуках с лоста и така както се майтапих с нея...
Голям майтап ще е, тъй както си почнал на майтап да покопаеш още малко-може и нефт да избликне от дупката :lol: :lol: :lol:

Майтапа на страни-ама дай някоя снимка, че да добием представа за какво иде реч :?
Duke_BG - специалист
ще снимам , ще снимам и какви камънаци съм изкарал да видите какъв майтап е :lol: :?
това предложение за мрежата за шпакловка е интересно но искам да запазя оригиналния "интериор" над нивото на водата
в Селото има бара която е от бетон с интересна фина замазка и която не е виждала ремонт поне от 10 години. от собственика разбрах "рецептата" на замазката
цимент + ситно преситен пясък от "мината във върли бряг" (там има и кварцов пясък) но преситена с мрежа за комари .... - та някой ако знае точни пропорции и типа на пясъка да сподели моля :?:
fotenliev - специалист
мен ако питаш една фина шплакловка с мрежа само да затвори фугите и да заздрави и отгоре удряш хидро изолация и забравяш мани тоя найлон че аз къв го ядох с този найлон направих езерото с два ката подсилен найлон 20м.на 10м. всичко точно ама не можал съм да му изкопам добре наклона и постоянно се свличаха камъни изкарах всички камъни изкопах го супер сложих още един кат найлон за всеки случай всичко направих пак както трябва пълна го с вода 5куб. отивам след два дена водата до половината :evil: така са ядосах отивам след още един ден още по малко пак всичко се вади камъни лилии осветление риби този път 2.5 кубика бетон армировка след това бетон контакт грунд следва двукомпонентна хидроизолация след това една ръка синя боя за басейни и от горе пак един кат найлон за всеки слушай пълна всичко обратно и да чукна на дърво [-o< вече горе долу две седмици не е изгубило грам вода найлона от най-малкото нещо се пука е това му е проблема

Тема "Фонтан (малко езерце) вкопан в скала - моля за съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: