• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26
Всички въпроси за вилата.
tuninghuman - специалист
Започвам тема за проект на който съм посветил доста труд, време и средства за да мога един ден да релаксирам и да пийвам Jack на терасата с приятели.

Пускам снимки и моля за всякакви идеи и коментари, особено тепърва по вътрешното оформление:




ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Последна промяна от tuninghuman на ср апр 09, 2008 10:34 am, променено общо 2 пъти.
Profi Stroi - специалист
Добре е станало
Явно Джака ще е с много лед и шумна компания на откриването
Но не е лошо конкретно да питаш за да получиш отговор според мен
Justy - майстор
Читалището си го бива. Добре са решени залата за спортни танци и киносалона. И читалнята е уютна :lol:
tuninghuman - специалист
БЛАГОДАРЯ. правя доста жертви за този проект. това което искам е сега да добавя нотка лукс - много искам да чуя мнението на Emerald.
Виждате вътре как е. скоро слагам вратите и довършвам первазите.

После имам баня и тоалетна на 1 и 2 етаж. Там ще е доста бягане.
Също антре и коридор + вътр. стълби.
Тераса. Външната кухня я мятам и нея скоро - там съм го измислил

Просто има доста работа. А немога да знам всичко - и като продукти и като варианти - затова се обръщам към всички.





ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение

конкретен въпрос имам за външното измазването - как, с какво
фибран ще сложа на северната страна но за цялата вила ще ми излезе
доста, но ще видим.
Последна промяна от tuninghuman на ср юни 06, 2007 1:35 am, променено общо 1 път.
tuninghuman - специалист
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение


на последната снимка съм мацнал с малко течно стълко за изолация + това имам и една спешъл суспензия :) - стиропор разтворен в безни или разтворител АМБ - става каша и като се лепне става добра изолация от влага и мухъл - не че сигурно няма специални продукти ... но това просто го знам от 12-13 години и е бързо, лесно и нескъпо.
tuninghuman - специалист
ВРАТИТЕ ПОЧТИ СА СЛОЖЕНИ - ОСТАНА САМО 1 + ДА СЕ ДОВЪРШАТ ПЕРВАЗИТЕ




ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
marinskikt - специалист
Браво! Страхотно се справяш.
За изолацията, според мен, по-добре да отделиш повече средства и да изолираш цялата сграда, а не само северната част.
Продължавай в същия дух, нека ти е спорна!
Matchless - специалист
[quote="tuninghuman"]конкретен въпрос имам за външното измазването - как, с какво
фибран ще сложа на северната страна но за цялата вила ще ми излезе
доста, но ще видим.

Това, което съм чувала и чела за изолациите (дано не ме анатемосат специалистите) е, че при зид с тухла е по-добре да се положи стиропор, а бетонните основи, колони, трегери и т.н. се изолират с фибран. Стиропор 5 см и плътност 18-25 кг казват че е ОК. За цокъл може би най евтино излиза с мозайка (с бяла мозайка на фуга не е зле визуално) или гнайс, но това е въпрос на вкус и средства, защото има и много нови материали. За фасадите пак е въпрос на пари.
За интериора мо же би е добре да споделиш какъв стил харесваш - модернистичен с кубични форми и изчистени линии и цветове или пък заоблени форми с комбинации на няколко цвята и повечко декоративни елементи. Според избора на цвета на подовото покритие и вратите мисля, че е поскоро втория.
Matchless - специалист
[quote="tuninghuman"]конкретен въпрос имам за външното измазването - как, с какво
фибран ще сложа на северната страна но за цялата вила ще ми излезе
доста, но ще видим.

Това, което съм чувала и чела за изолациите (дано не ме анатемосат специалистите) е, че при зид с тухла е по-добре да се положи стиропор, а бетонните основи, колони, трегери и т.н. се изолират с фибран. Стиропор 5 см и плътност 18-25 кг казват че е ОК. За цокъл може би най евтино излиза с мозайка (с бяла мозайка на фуга не е зле визуално) или гнайс, но това е въпрос на вкус и средства, защото има и много нови материали. За фасадите пак е въпрос на пари.
За интериора мо же би е добре да споделиш какъв стил харесваш - модернистичен с кубични форми и изчистени линии и цветове или пък заоблени форми с комбинации на няколко цвята и повечко декоративни елементи. Според избора на цвета на подовото покритие и вратите мисля, че е поскоро втория.
TANGRA - специалист
По въпроса каква и колко дебела изолация да се сложи изчетох доста литература и говорих с доста специалисти. Общо взето достигнах до няколко генерални извода. Дебелината и вида на изолацията зависят от икономическата ефективност. Ако сложиш нещо скъпо което се изплаща за 50 години и на всичкото отгоре ползваш имота само за релакс не е ли по добре да даваш повече пари за отопление и то само когато релаксираш :?: По изгодно е тогава изобщо да не се прави изолация
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26

Тема "Вила" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: