• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
Всички въпроси за вилата.
NeoBoss - специалист
явно много държиш на тоя въпрос

ако трябва да следвам логиката от темата за електротехника във форама сега трябва да ти препоръчам някоя книжка че да прочетеш и да си отговориш сам хахахахха

всичко зависи от мястото което, комина работи на принципа на самолетното крило (разлика в налягането от горната и долната страна). затова изависи от къде духа вятъра, можеш да вкараш комина в комниа на голямата къща , иначе го вдигаш до толкова до колкото да стигнеш по - проветливо място от началото му
kabel96 - специалист
Стигнах до тук.Като за първи опит на мен ми харесва.Сега му давам една седмица почивка.
Изображение
alekghe - специалист
така изглежда много-добре,обаче ако се наложи да използваш барбекюто и пещта едновременно как ще стане?има ли някаква хитрост или през скарата ще се бърка?
kabel96 - специалист
Мерси.През скарата не е никакъв проблем тя е 98 см. а тавата за пеща 66 см.Остава достатъчно място за жарата и кърначетата.А и при условие че ще има нещо цяло печено някой надали це му се яде нещо друго.Тавата влиза под ъгъл и почти цялата скара си е свободна.
NeoBoss - специалист
??????? :shock:

демек не ти влиза цялата тава вътре? и не мислиш да се затваря входа на фурната ? или мислиш да има постоянно огън пред нея ? или ще печеш пилета ...

за мен тази фурна все още е неизползваема и проблема не е в тясното растояние а това че като палиш фурната освен нея ще се затоплят и всички тухли на скарата, зада я разпалиш хубаво за да можеш вътре да опечеш едно по голямо агне цялото бабрбекю ще е толкова топло че едвам ще стоиш на на 20см пред него.

наистина работата ти спори много , но функциалноста ......


пак казвам надявам се искренно да бъркам щот това значи язък за труда ти.
Transporterr - специалист
това бялото ако е газобетон бързо да го махаш и да го зидаш с тухли :shock:

иначе
NeoBoss написа:
??????? :shock:
язък за труда ти.
merakliq - специалист
Поздравления от мен! Комина с какво е зидан? Някакви керамични коминни тела ли са това?
alekghe - специалист
Станчо е прав.Това ако е газобетон го махай,защото какво и да му сложиш от вътре няма да издържи и ще се рони страхотно.На барбекюто вкъщи цялата камера е зидана с огнеупорни тухли и след това е измазана с шамот и пак при много-силен огън създава проблеми.
единак - специалист
Браво колега, зидарията ти е страхотна. Обаче при това лице на барбекюто и при тоя комин... ще ти пуши. И да го вдигаш комина и да не го вдигаш пак ще пуши. На открито е, не се ползва много често - ще го изтраеш, радвай му се и повече мръвки, да не ръждясва скарата. И наистина, ако това е газобетон го сменяй и си направи скоса с тухли.
Да ти казвам, че излишно си сложил толкова огнеупорни тухли вече няма смисъл...
Пещта ще я мажеш ли с нещо?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Тема "Чертеж барбекю" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: