• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всички въпроси за вилата.
NeoBoss - специалист
непомня да ти кажа , май 120 -140 огнеопорни тухли бях купил нещо такова ми се върти ама не помня , те са стандартни размери като знаеш площа която искаш да покриеш не е трудно да прецениш колко ще ти трябват, снимковия материал от строежа е това което е в темата нищо по различно нямам.

аз съм ползвал изолация , и съм облякал с газобетон като е напалена одвън почти негерее, 2 дена лятото неможе да истине
kabel96 - специалист
Имам 2 въпроса.
1.Колко трябва да е висок комина.
2.След колко време след зидането може да се пали огъня.
Иначе стигнах до тук.
Изображение
Transporterr - специалист
комина трябва да е висок колкото за една камина,и тъй като това не може да стане , колкото ти позволяват околните сгради-огради, дървета и покриви.Моя съвет е направи го по широк не по висок ;)
не е зле да измиеш лепилото от вътрешноста на пеща защото после може да хруска в яденето :)

иначе обичайно 2-3 седмици са достаъчни за да изсъхне ,като все пак в началото я пали с малък огън и не до край :)
alekghe - специалист
kabel96 написа:
Имам 2 въпроса.
1.Колко трябва да е висок комина.
2.След колко време след зидането може да се пали огъня.
Иначе стигнах до тук.
Изображение
Здравей!Комина се прави по принцип висок не по -малко от 40 см. от билото но покрива.При теб няма покрив,но е нужно да се съобразиш с околните сгради,защото е много възможно да се получава тапа и да не дърпа.С две думи ,ако можеш вдигни го по-високо за да нямаш проблем.За огъня- желателно е да изсъхне лепилото и най-вече бетона,защото ако той е влажен, като запалиш огъня почва да пука и се отделя на люспи.Бетоно набира якост при нормални атмосферни условия за 28 дни.А иначе станало е много-хубаво.
Transporterr - специалист
alekghe написа:
kabel96 написа:
Имам 2 въпроса.
1.Колко трябва да е висок комина.
2.След колко време след зидането може да се пали огъня.
Иначе стигнах до тук.
Изображение
Здравей!Комина се прави по принцип висок не по -малко от 40 см. от билото но покрива.При теб няма покрив,но е нужно да се съобразиш с околните сгради,защото е много възможно да се поо.
и какво правим ако съседната къща е 7-8 метра фактически? :lol: 8,40 м комин за барбекю ли , то теца няма толкав комин бре..
alekghe - специалист
то е логично да не е 7 - 8 или колкото са там сградите,просто казвам да не завърши на 50 см над пещта.ако погледнеш хубаво снимката ще видиш,че отзад има стена и е логично комина да излезе поне над стената.
kabel96 - специалист
Комина мога да го вдигна колкото си искам.Тук имам една снимка от началото на зимата.Барбекюто сега е в лявата част на оградата.Отзат има къща на около 3 метра от оградата.До къде да е според вас.
Изображение
alekghe - специалист
според мен го дигни около 1м над оградата и при първото палене ще си покаже.ако се наложи ще го надзидаш още малко.
NeoBoss - специалист
аз съм на същото мнение, идеята е върха на ко,ина да вижда ветрец. Още докато го вдигаш пробвай с няколко вестника , като имаш предвид че като се загрее комина почва работи по добре
Transporterr - специалист
satansho написа:
alekghe написа:
kabel96 написа:
Имам 2 въпроса.
1.Колко трябва да е висок комина.
2.След колко време след зидането може да се пали огъня.
Иначе стигнах до тук.
Изображение
Здравей!Комина се прави по принцип висок не по -малко от 40 см. от билото но покрива.При теб няма покрив,но е нужно да се съобразиш с околните сгради,защото е много възможно да се поо.
и какво правим ако съседната къща е 7-8 метра височина фактически? :lol: 8,40 м комин за барбекю ли , то теца няма толкав комин бре..
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Чертеж барбекю" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: