Всички въпроси за вилата.
victorslavov - напреднал
Здравейте! Искам да си направя външна чешма на вилата но тъй като самата архитектура е доста модерна ми е трудно да намеря нещо което да ми хареса много. Ако някой ми даде съвети или снимкив материал на някоя изюистена чешма ще съм много щастлив. Моля вземете в яредвид, че нямаме канализация а сме на септична яма.
mladkal - майстор
Е, Виктор, щом сте на септична яма то е ясно, че чешмата няма да е с постоянно течаща вода, а ще е със спирателен кран.
ако беше пуснал някоя снимка на общия вид на вилата (архитектурният й стил) и мястото, където я предвиждаш щеше да ни е по-лесно.
Нещо с подходящи размери като за конкретното място и предназначение - чешма или умивалник. изгражда се от подходящи материали (може и остатъчни от градежа на вилата) Облицоване като облицовката на вилата. Допълнителни орнаменти като такива използвани във вилата (дърво, ковано желязо, гнайс)..Нямам си идея какво сте ползвали.
victorslavov - напреднал
Имате късмет! :) вчера ходих до София и си взех фотоапарата (най-после). Ще снимам много и ще мислим заедно над това. Иначе ще се радвам ако някой ми даде идеи принципни за чешма :)
mladkal - майстор
Виктор, като начало сподели какво ще бъде предназначението на въпросната чешма!? Декоративна за водопой ли ще е и измиване на ръцете!? Или ще е нещо с по-голямо корито, в което да измиеш кофата от ярмата на прасето!? :lol: Какво пространство мислите да отделите за фундамента на това хидросъоражение!? Има ли прекарана вода до мястото!? А обратна канализация!?
tuninghuman - специалист
И аз замислям нещо като чешма скоро време. Искам нещо много семпло. и аз търся идеи.
GEORGI5959 - специалист
Простете ми за невежеството, но каква е "изюистена" чешма, освен ако не е правописна грешка.
mladkal - майстор
правописна е! :lol:
Но на всеки му се случва.
Така че дано няма проблеми!
GEORGI5959 - специалист
Викторе, давай снимките, да видим каква е тази "много модерна архитектура", че да знаем какви идеи да ти даваме, че да се върже за модерната архитектура.

Тема "Малко съвети за външна чешма?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: