Всички въпроси за вилата.
icefire - помощник
Здравейте и поздравления за форума!

Първото ми мнение тук е свързано с едно малко фонтанче на вилата, което започнах миналата есен, но времето се развали и така не е функционално още.

Фонтанът е с форма на окръжност с диаметър 2,5 метра, а дълбочината му е около 35-40 см в единия край и към 50 см в другия. Построен е по следния начин - за един ден го отлях, изчаках седмица да стегне бетонът и след това го облицовах с гнайсови камъни. Проблемът е, че някъде по дъното пропуска вода и не иска да седи пълен. Пробвах да мина камъните и фугите с лак за камъни, но не помогна.

Знам, че трябваше да го шпакловам първо с теракол, но времето вече се разваляше, аз много исках да го довърша... и.. нали знаете, бързата работа, срам за майстора.

Какво мога да направя сега? Може би да го мина с някой по-добър лак? Приемам всякакви идеи ;)
NeoBoss - специалист
махни камънбите направи хидроизолационна замазка на цимента и после налепи камъните пак или го направи това върху камъните и сложиш най отгоре нови камъни но ще стане много плитко и ще имаш проблем с помпата
icefire - помощник
Това като вариант ми е ясно, колкото и да е неприятно. Въпросът е дали няма "по-елегантно" решение....
icefire - помощник
Благодаря! Ще пробвам първо това, като по-цивилизовано решение, и ако не стане... отлепвам камъните и го правя както си трябва.
icefire - помощник
А с водно стъкло няма ли да стане? Не съм пробвал още уплътнителя на нанопротект, защото е доста скъп и в момента мисля по-евтин вариант.

Тема "Въпрос за едно фонтанче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: