Всички въпроси за вилата.
radoslav160 - напреднал
Искам да си права бетонови изделия (тротоарни плочки, облицовки за външни стени и унипаважи). Намерил сам си калъпи, фибри, оцветители, пластификатори, трошен камък и пясък, но не зная какво е съотношението (пропорцията) пясък, трошен камък, цимент и вода.
ebahti - майстор
Камичета и пясък-1/1, -на 3 части филц-1 цимент :wink:
radoslav160 - напреднал
това не го разбрах -на 3 части филц-1 цимент
ebahti - майстор
radoslav160 написа:
това не го разбрах -на 3 части филц-1 цимент
на камичетата и пясъка омешани заедно се вика -филц....Та на 3 колички филц-1 торба 50кг. цимент.Капиш???
ebahti - майстор
Сега като се позамислих :? турни маалко повечко пясък от камика,и е убаво да са ситни камичета-по добре мозайка
radoslav160 - напреднал
Намерил съм си трошен камък като мозайка.
Мисля да ползвам съотношение 2 колички пясък и една количка трошен камък + 50 кг цимент. Ще направа една проба (с по малко материал от горепосоченото) и ако се налага ще коригирам.
Фло - специалист
ebahti написа:
radoslav160 написа:
това не го разбрах -на 3 части филц-1 цимент
на камичетата и пясъка омешани заедно се вика -филц....Та на 3 колички филц-1 торба 50кг. цимент.Капиш???
Колега,ако позволиш малка корекция за филца! Филц е чакъл с едрина до 20 мм. и бетона направен с такъв чакъл се нарича филцбетон,а омешаните камънаци и пясък се нарича смес . За качествени тротоарни плочки се ползва чакъл с три размера . Първо обаче,преди да се говори за рецепти,зърнометрия и др. трябва да има бетонобъркачка с принудително смесване и вибромаса,защото тези изделия са с възможно най-малко направна вода.
radoslav160 - напреднал
Имам бетонобъркачка и вибромаса. Някой ако знае точната рецепта да сподели и едрината за трошения камък.
complast - специалист
1.Цимент -2 части.
2.Пясък/0-5/ -3 части.
3.Филц /5-15/ -1,5 част.
4.Пластификатор -по спецификация.
За обществени поръчки пропорциите са други.Успех.

Тема "Бетонни изделия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: