• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
batence81 - специалист
На вилата бихме сонда преди седмица, изкопа се 18 метра, последните 10-12 метра в скала и чакъл. Като сложиха тръбите (някакви нови, нарезани и свръзващи се на винт, по 50 лв едната) запълнихме дупката с дребен филц и промивахме с вода и с компресор да изкараме ако е останал бетонит. Последните пъти беше почти чиста вече водата и го затворихме преди 5 дена. Вчера отворих с любопитство да измеря дали имаме вода и първите 6 метра бяха сухи и нямаше нищо, но надолу беше вода. Трябва ли да се притеснявам че има малък воден стълб, или просто последните месеци бяха сухи и е с намален дебит точно сега, решихме и утре пак да промиваме с компресора и после да зазимим тръбата...
Има ли някой да ме посъветва нещо, което може да забравя или ще е полезно да увелича дебита и да изчистя хубаво водата.
Мерси.
piron45 - майстор
След промивката вкарай помпа издържаща на по мръсна вода и известно време изпомпвай водата. Така ще се прочисти добре , а и ще се отворят порите и дебита ща са подобри.
batence81 - специалист
piron45 написа:
След промивката вкарай помпа издържаща на по мръсна вода и известно време изпомпвай водата. Така ще се прочисти добре , а и ще се отворят порите и дебита ща са подобри.
Сега или напролет, все пак идват минусови температури, а и колко време трябва?
kuuuuuul - майстор
Всеки сондаж който не се ползва дълго време се затлачва,еле па нов.Ако имаш възможност както вече те посъветваха изпомпвай колкото може повече вода в началото,ако може и по цял ден,все още не е толкова студено.
Krass - майстор
Колкото и да помпиш нивото на водата няма да се вдигне. Можеш само да увеличиш дебита. Само се чудя каква помпа може да се сложи, защото една центробежна веднага ще свали нивото до критичния минимум от която може да вади вода. Моят сондаж е на 2 сезона, като миналото лято помпата здраво поработи. Тази пролет едва я извадих. Беше затрупана с кал. А нивото ти ще се вдигне напролет. Колко е диаметъра на сондажа?
batence81 - специалист
Ф 110 са тръбите, 18 метра, май ми казаха, че според сегашни наблюдения е към 250 мл. на секунда дебита, не знам дали е добро, но последните 3 месеца не е валяло.
Krass - майстор
Пролетно време имам 2л./сек, в момента под литър. Тръби Ф140 16 метра сондаж. Помпата е http://www.komertorg.com/?p=view_details&id=131
batence81 - специалист
поправка - ф 140 са тръбите от сините на винт свързани
romanpm - майстор
...запълнихме дупката с дребен филц ...
:| Не биваше филц , а от речния чакъл - дребни обли камъчета които не се запълват с пръст така се отварят "дамари" и се прочиства сондажа / Така ми нареди моя сондьор/
  • 1
  • 2

Тема "Необходими действия след извършен сондаж?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: