Всички въпроси за вилата.
guns3 - помощник
Колеги имам следният проблем на вилата ми!!
Покривът е направен със дървена конструкция и още на времето се оказва че във някои от гредите е имало дървояди(но тогава това не се е гледало много и е било зор да се довърши къщата). Има ли някакъв начин за избиване на тези гадинки и ако ДА споделете начина-защото е много дразнещо как хрупат а пък таванската стая си е пригодена за живеене?!! ПОМАГАЙТЕ и давайте съвети-има ли начин да се оттърва от гадините??!!
Благодаря Предварително!!!
chanteuse - помощник
Cuprinol Wood Worm Killer има го на Раковска близо до Сливница в магазинче за бои- до един китайски ресторант
guns3 - помощник
chanteuse написа:
Cuprinol Wood Worm Killer има го на Раковска близо до Сливница в магазинче за бои- до един китайски ресторант
Колега благодаря за информацията!!! Но искам да те питам-ти лично пробвал ли си го,и как точно се действа със този продукт?? И горе-долу каква е цената му??
Поздрави!!! :)
chanteuse - помощник
Извинете ме не бях в България и чак сега видях въпроса Ви :sad:
Та значи този препарат го прочетох от този форум и отидох и си го купих - 0,5 л за 20лв
Имах дървояди в новия ми дъбов паркет и го впръсквах със спринцовка.
На едното място изглежда ги уцелих, защото от следващия ден вече не се чуваха, но на другите места продължиха да стържат. След 10 дена борба видях че не мога да ги унищожа и се наложи да ми изкъртят паркета :cry: - 35 кв. м!!!
На греди горе високо не знам как ще стане, но по принцип трябва да се впръсква в дупчиците, но аз нямях дупки в паркета и беше трудно да ги нацеля :?
Ей ужасни гадове са тия дървояди!
Ето снимки от моя паркет и дървоядите :shock:

Прикачен файл

Copy of IMG_0652.JPG

Прикачен файл

Copy of IMG_0654.JPG
Copy of IMG_0654.JPG (114.03 KиБ) Видяна 7266 пъти

Прикачен файл

Copy of IMG_0653.JPG
Copy of IMG_0653.JPG (89.3 KиБ) Видяна 7266 пъти
Transporterr - специалист
мерките против дървояди трябва дасе взимат предварително, това с тая спинцовка ми прилича да ги гониш един по един :)
нещо като с топ да стреляш по мухи, се нещо ше уцелиш. теоретично..
chanteuse - помощник
Да така е - с топ да целиш мухи, но никой не ми каза преди да ми наредят паркета, че трябва да се обработи с нещо.
Сега се сдобих с тъп ламинат на мястото на страхотния ми дъбов паркет :sad:
Transporterr - специалист
явно е имало ларви и не са се виждали. във всички случаи жалко
sim - специалист
viewtopic.php?f=47&t=24724
lecki - специалист
За паркета лесно се убиват бубите - където скърца една ютия включена на "едно"
се слага за няколко часа да загрее мястото до към 100 градуса и готово,
за греди може да станат трасевите нагреватели (гъвкав нагревател изглежда като шнур)
увити около мястото и отгоре може да се топлоизолират с нещо.
Жалко за паркета на chanteuse :cry: четете форума има и други подобни теми. :idea:

Тема "Проблем със Дървояди (термити)??!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: