• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
yancho_lud - специалист
Здравейте, имам една дилемка а именно на пазача(кучето ми) май му е малко студено. Кучето е ротвайлер и до сега съм го гледал в апартамента, но от април тази година е навън на двора на вилата. Тъй като и ние сме вече тука за постоянно си го взех при мен, но със застудяването май ми се струва че му липсва да лежи пред камината. Идеята ми е да направя нещо като кучешка вратичка на вратата на котелното (котела гори постоянно и колкото и да е ще е по топло от на вън) нещо като тези по филмите. Притеснява ме това, че кучо сигурно ще влиза и излиза постоянно и така ще влиза студен въздух при котела и ще се нарушава нормалната му работа. Моля ако някой е правил нещо подобно или има нещо на ум да помага.
MamaMy - майстор
Въздуха който влиза ще подобри горенето.
VLADO66 - майстор
Отваряща се вертикално вратичка на летящи панти.Зимата няма да имаш пазач :-D Кучетата се приспособяват,достатъчно е да му изолираш къщата и на входа да сложиш някакво покривало.
yancho_lud - специалист
Къщата му е с 5 см. стиропор от вън и 3 см. фибран на пода, а самият под е направен от палет. Дзверо не иска да стой вътре освен ако не затворя вратата на ограждението което съм направил, но така като го затворя пак оставам без пазач. Най предпочита да спи в цветята между розите.
fbr - майстор
Моето куче не можах да го науча да седи на топло. В най-големия студ, не знам защо наречен "кучешки" не се прибира, и тича из двора и се хвърля в снега. Даже една вечер насила го затворих, а на сутринта, докато отворя вратата се шмугна покрай мен, и после една седмица не идва при мен, от страх да не го затворя отново.
galin56 - специалист
Ми идеята ти не е лоша, изрязваш във вратата дупка/квадрат и и заковаваш/навиваш с болтове една по-дебела гума през която без проблем да минава. По-трудното е да го научиш, че тоя отвор си го направил специално за него и да го използва когато му е студено. Иначе не се притеснявай, че ще загубиш "пазача". Кучетата усещат отдалече когато има чужд човек и само някой да прекрачи двора ще се е разлаяло и го е подгонило. А за котела, не вярвам да му е проблем за горенето.
batkotony - специалист
fbr написа:
В най-големия студ, не знам защо наречен "кучешки" не се прибира, и тича из двора и се хвърля в снега.
Моя олигофрен (черна немска овчарка,т.нар. канадски вълк) е същия-ляга на снега при -20,като че е юли...ма аз си го знам,за психиатър е... :-D
yancho_lud написа:
Къщата му е с 5 см. стиропор от вън и 3 см. фибран на пода, а самият под е направен от палет. Дзверо не иска да стой вътре освен ако не затворя вратата на ограждението което съм направил, но така като го затворя пак оставам без пазач. Най предпочита да спи в цветята между розите.
Приспособил се е най-вероятно... :)
nikolson - майстор
Северните породи са така-лежат в снега, лятото им трябва много вода.
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 8557_n.jpg
batkotony - специалист
Така е,тоо моя пие като че предната вечер е препил със скоросмъртница...имам чувството,че не лочи,а сърба направо... :-D
piron45 - майстор
nikolson написа:
Северните породи са така-лежат в снега, лятото им трябва много вода.
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 8557_n.jpg
Нищо няма да му има на Рота, щом не си го изкарал вчера навън на студа. Моята дзверка е Хъски, вярно северна порода, но по никакъв начин не иска да стои в къщи. Зимата я изкарва пред колибата в снега. Миналата година в големия сняг си помислих че е умряла под снега, защото не се виждаше никаква като излязох на двора. Обаче като извиках името и се изрови из под снега гадината.

Прикачен файл

DSCI3266.JPG

Прикачен файл

DSCI3268.JPG
  • 1
  • 2

Тема "Топло място за пазача" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: