Всички въпроси за вилата.
ferrari4456 - специалист
Искам да сложа една камера да си наблюдавам входа на двора ,понеже нямам директен прозорец от стайте към него.
В селото започнаха кражби и искам да се подсигуря.
Питах фирми и ми предлагат само 4камери и подобни глупости.
Трябва ми камера ,за разтояние 15метра-16метра ,за дневно и нощно наблюдение.
Искам да се наблюдава от 2стай на малки дисплей и да се записва може би ,най много 2-3дни.
Какво ми трябва и кой е най-евтиния вариант.
dyaneff - майстор
От 15-16 метра какво искаш да виждаш, разпознаваеми лица или само силуети. И в тази връзка какво разбираш под евтино ?
zmiori - специалист
Това за в компютъра.
http://www.focalprice.com/HA0020G/16_Ch ... MTucuTZa1Z
това за камера:
http://www.focalprice.com/HAB43U/WS2334 ... MTuzeTZa1Y

Примерна система. става със заявка забявяне около 30 дни.
Успех.
ferrari4456 - специалист
Икам просто да следя дали има някой около вратата.Нищо повече...
Ако някой тръгва да прескача и да влиза да взимам пушката ,а не до го чувам и такива(това в кръга на шегата)
Понеже там няма как да го направя с компютър ,има ли начин да го свържа към монитор?
Принципно съм виждал захранване към устройство ,от него за камерата и от устройството кабел за монитор.
Горе долу как се вижда на 15метра през камера?
Ако някой има моля да каже ,примерно ако куче се разхожда по улицата може ли да се види(такъв пример просто да се ориентирам)
И ще може ли от бг магазин :)
Че много много не разбирам английски и там нещата. :)
sstefanov - майстор
Отиди в магазин на Конрад и питай дали могат да ти предложат нещо за твоя случай.
zmiori - специалист
Ако искаш само това вземиси една камера с инфеа подсвет закачай я към ниско честотния вход на ТВ-то си и гледай.
Е разбирасе че ще ти трябва и някакво захранване.
kozl - майстор
ferrari4456 написа:
Искам да сложа една камера да си наблюдавам входа на двора ,понеже нямам директен прозорец от стайте към него.
В селото започнаха кражби и искам да се подсигуря.
Питах фирми и ми предлагат само 4камери и подобни глупости.
Трябва ми камера ,за разтояние 15метра-16метра ,за дневно и нощно наблюдение.
Искам да се наблюдава от 2стай на малки дисплей и да се записва може би ,най много 2-3дни.
Какво ми трябва и кой е най-евтиния вариант.
Tова кво ти трябва е едно, а най-евтиния вариант съвсем друго.
За растояние 15 м с евтина камера ще ти се наложи и прожектор. И тъй като обикновените с халогенна лампа са по-евтини може да ползваш такъв с ПИР датчик в Конрад е около 17 лв. за 150 вата. Така крадеца ще бъде светнат.
И аз исках най-евтиния вариант за жилищна кооперация за наблюдение на входа + записващо устройство. Това са само материали без монтаж.
Изображение
marian1 - майстор
Ами в тоя сайт ми се видях доста евтини предложения - дано съм ти бил полезен... http://stoks.comxa.com/index.php

Тема "Видеонаблюдение?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: