• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Всички въпроси за вилата.
BARD - специалист
peterdimov Изтегли си безплатната версия на програмата SCERCHUP PRO 8 или по старата 7.След което намери начин да се свържеш с мен за да ти пратя това което съм обещал. :)
8180 - майстор
Почистих някаква част от ПРОСТОИИТЕ ВИ.
Моля, не ми създавайте повече работа - с две кликвания ми е значително по-лесно да затрия цялата тема, вместо да се "лизгам" по фриволните вълни на Вашите мисли и емоции.
Набелязал съм си 2-3 ма за БАН!
Изборът е Ваш.
stiv1961 - майстор
Справедливо решение.... макар малко със закъснение :)
Caxo - специалист
Да попитам и аз нещо.... Има ли вариант за направа на барбекю с пещ от камъни, а не от тухли? По възможност пещта да е до барбекюто, понеже ще са залепени за дувар с височина около 2.50. Дори ми се иска хоризонталната плоча , в/у която ще е самия огън да е каменна плоча с дебелина 3-4 пръста и евентуално само вътре в самото барбекю да се наредят огнеупорни тухлички или да се направи една метална тава повдигната на 2см от плочата за да не се нагрява чак толкова ида се спука....причините за този вариант са няколко:
1-естетически ( всичко наоколо е от камъни и дърве :) )
2- камъните са на 7-8 метра (ако не ги вложа в барбекюто трябва да ги извозвам на някъде...)
3- тухли нямам...т.е. трябва да ходя да купувам от някъде...

Всичко това е свързано с разходи, време и труд, които евентуално мога да си спестя би било чудесно :roll:
OwnerBG - специалист
Caxo написа:
Да попитам и аз нещо.... Има ли вариант за направа на барбекю с пещ от камъни, а не от тухли? По възможност пещта да е до барбекюто, понеже ще са залепени за дувар с височина около 2.50. Дори ми се иска хоризонталната плоча , в/у която ще е самия огън да е каменна плоча с дебелина 3-4 пръста и евентуално само вътре в самото барбекю да се наредят огнеупорни тухлички или да се направи една метална тава повдигната на 2см от плочата за да не се нагрява чак толкова ида се спука....причините за този вариант са няколко:
1-естетически ( всичко наоколо е от камъни и дърве :) )
2- камъните са на 7-8 метра (ако не ги вложа в барбекюто трябва да ги извозвам на някъде...)
3- тухли нямам...т.е. трябва да ходя да купувам от някъде...

Всичко това е свързано с разходи, време и труд, които евентуално мога да си спестя би било чудесно :roll:
И аз се интересувам от варианта с камъните. Малко изнасилено ми стои тухли отвътре и камъне за красота.
Caxo - специалист
Имам предвид едновремешните тухлички с които са правели джамалите, те са с размери... около 100/200/20 мм , тънички са, но нека някой по-компетентен да се изкаже. До колкото съм се заглеждал тези готовите, бетонните при тях също огъня се пали в една метална тавичка, което е повдигната , така ли е или аз нещо съм се заблудил ?
BARD - специалист
Caxo написа:
Да попитам и аз нещо.... Има ли вариант за направа на барбекю с пещ от камъни, а не от тухли? По възможност пещта да е до барбекюто, понеже ще са залепени за дувар с височина около 2.50. Дори ми се иска хоризонталната плоча , в/у която ще е самия огън да е каменна плоча с дебелина 3-4 пръста и евентуално само вътре в самото барбекю да се наредят огнеупорни тухлички или да се направи една метална тава повдигната на 2см от плочата за да не се нагрява чак толкова ида се спука....причините за този вариант са няколко:
1-естетически ( всичко наоколо е от камъни и дърве :) )
2- камъните са на 7-8 метра (ако не ги вложа в барбекюто трябва да ги извозвам на някъде...)
3- тухли нямам...т.е. трябва да ходя да купувам от някъде...

Всичко това е свързано с разходи, време и труд, които евентуално мога да си спестя би било чудесно :roll:
Има вариант,не е задължително цялото съоръжение да е изградено само от тухли.Огнището на пеща задължително от огнеупорни тухли, огнището на барбекюто може и от добре изпечени плътни керамични тухли /трудно се намират у нас/ може и от камък ,всичко останало може да е облицовка от камък или каменна зидария .

Ако все пак държите и огнищата на пеща и барбекюто да се иззидат от камък ще трябва да си намерите ето такъв
ТАЛКОХЛОРИД издържа до 1650 градуса също така има свойството да акумулира топлината.

Прикачен файл

013.jpg

Прикачен файл

clip_image004_0002.jpg
clip_image004_0002.jpg (25.06 KиБ) Видяна 6540 пъти
Последна промяна от BARD на пет фев 03, 2012 8:56 am, променено общо 2 пъти.
BARD - специалист
Caxo написа:
Имам предвид едновремешните тухлички с които са правели джамалите, те са с размери... около 100/200/20 мм , тънички са, но нека някой по-компетентен да се изкаже. До колкото съм се заглеждал тези готовите, бетонните при тях също огъня се пали в една метална тавичка, което е повдигната , така ли е или аз нещо съм се заблудил ?

Тези ли имаш на предвид.

Прикачен файл

IMG_52 [800x600].jpg
IMG_52 [800x600].jpg (116.21 KиБ) Видяна 6542 пъти

Прикачен файл

Picture 016 [800x600].jpg
Caxo - специалист
Нещо такова да... принципно съм виждал 2 размера... малки за джамали и по-големи за зидарии. Не знам дали имат някаква разлика във физичните св-ва. Пещта ще я направя с огнеупорни тухли и ще ги облицовам с камъни, барбекюто ще го иззидам с камъни и отдолу за всеки случай ще сложа една тава от неръждавейка, за всеки случай да не се пукне плочата. Ако налепя отвътре от тези малките тухлички би ли имало положителен ефект ?
Здравейте, Нека споделя моя опит. След дълго изучаване на форуми и консултация с повече от 8 човека, накрая се спях на вариант (благодарение на един добър човек) с пещ и барнекю-камина. Не всичко е завършено но дойде зимата (януари 2012) и за сега остват малки работи за пролетта. За малко място (2.4м ширина и плитко 1.2м) мисля че се получи много добре. Пеща е 80см, барбекюто 60см вътре. Комина е стандартен с коминни тела и допълнитено итонг. Пеща е куполна от отляти дъговидни елементи от огн.тухли и бетон след което замазка, изолация, мрежа, замазка и още една за външна мазилка. Завършека е по желание на всеки. Иноксовия кюнец е 200мм с дебелина 0.7мм.
Надявам се да съм бил полезен на колегата.

Прикачен файл

Photo-0248.jpg
Photo-0248.jpg (16.32 KиБ) Видяна 6422 пъти

Прикачен файл

Photo-0245.jpg
Photo-0245.jpg (41.35 KиБ) Видяна 6422 пъти

Прикачен файл

BBQ.JPG
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Дайте идеи за комбинирана пещ,барбекю и огнище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: