• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всички въпроси за вилата.
jekasus - майстор
Всеки гледа различно, аз видях това(дано и да се отнася и за самата фурна)Изображение
NeoBoss дай друг вариант за вадене на жарта, че тази разлика в нивата дава предимство за по-бързо почистване на фурната.
BARD - специалист
jekasus написа:
Всеки гледа различно, аз видях това(дано и да се отнася и за самата фурна)Изображение
NeoBoss дай друг вариант за вадене на жарта, че тази разлика в нивата дава предимство за по-бързо почистване на фурната.
Това за глината което цитираш е абсолютно невярно и който го е писал въобще си няма понятие от /печное ремесло/ .

Основният компонент в разствора използван повсеместно от Руските майстори при зидането на Руските топлоакумулиращи печки изградени с плътни добре изпечени червени тухли е висококачествената глина .
Последна промяна от BARD на пон фев 06, 2012 7:30 pm, променено общо 2 пъти.
jekasus - майстор
Толкоз знаеш руския език, става въпрос за дебелината на разтвора между тухлите. http://www.rusbani.ru/file/pechi_glina.html
Caxo - специалист
На село имаме пещ вътре в къщата, не знам дали е от добре изпечени тухли или от керпич, но факт е, че отвън и отвътре е измазана с бяла пръст. Аз лично не съм я виждал запалена, понеже на времето прабаба ми е влизала да я обмазва отвреме на време, но в близките 20 години не е и затова ме е страх да не запаля нещо друго освен пещта. Ако това правило се крепи на факта, че керамиката акумулира повече топлина ОК..., ама това е свързано и с големината на пеща. Евентуално може малко по-бавно да стопля и оттам да са ти нужни малко повече дърва, но не смятам, че е нещо фатално.
NeoBoss - специалист
@jekasus

еми мойто BBQ пред фурната е със скара , както са чугунениете барбекюта, със клапа за въздух , със под скара на която да се слагат въглищата и отгоре таква на която се редят мръвките. Като отдолу има достатъчно място за пепелник. Като за мое удобсто съм я разделил на 2 една голяма скара и една по малка. Като предимно ползвам малката защото ми е достатъчна за печене на мръвки на 4членно семейство (така и се хабят по малко въглища) Голямата скара ми побира цялата пепел и въглища от фурната. Така всичко си пада във пепелника, който като се напълни си има вратичка отдолу - така всичко си пада дирекно в кофата.

много е удобно ... даже като изкарам въглищата от фурната , те падат на скарата от там ги заливам със вода зада се изгасят като изсъхнат и ги разръчкаш ситните въглища и пепелта падат долу във пепелника а по големи си оставят от горе и тях си ги ползвам за скарата. Както и като няма въглища нищо не пречи да запалиш дърва направо върху долната скара после като стане жарта си слагаш отгоре скарата и си печеш по познатия начин.

това отдясно където е на барбекюто на барт незнам точно за какво служи , виждами се високо зада се запалят дърва и ще пуши, ако за място на тази скара която е на клипчето ми се вижда безмислено да е със огнеупорни тухли
BARD - специалист
jekasus написа:
Толкоз знаеш руския език, става въпрос за дебелината на разтвора между тухлите. http://www.rusbani.ru/file/pechi_glina.html

Ето да прочетеш малко за глината.

А тези форуми не ми ги цитирай аз участвувам в тях от както съществуват. :yawinkle:

Прикачен файл

Pages from fedotov_ruskaya_pech.rar
(393.95 KиБ) Свален 359 пъти
Последна промяна от BARD на пон фев 06, 2012 7:26 pm, променено общо 1 път.
BARD - специалист
NeoBoss написа:
@jekasus

еми мойто BBQ пред фурната е със скара , както са чугунениете барбекюта, със клапа за въздух , със под скара на която да се слагат въглищата и отгоре таква на която се редят мръвките. Като отдолу има достатъчно място за пепелник. Като за мое удобсто съм я разделил на 2 една голяма скара и една по малка. Като предимно ползвам малката защото ми е достатъчна за печене на мръвки на 4членно семейство (така и се хабят по малко въглища) Голямата скара ми побира цялата пепел и въглища от фурната. Така всичко си пада във пепелника, който като се напълни си има вратичка отдолу - така всичко си пада дирекно в кофата.

много е удобно ... даже като изкарам въглищата от фурната , те падат на скарата от там ги заливам със вода зада се изгасят като изсъхнат и ги разръчкаш ситните въглища и пепелта падат долу във пепелника а по големи си оставят от горе и тях си ги ползвам за скарата. Както и като няма въглища нищо не пречи да запалиш дърва направо върху долната скара после като стане жарта си слагаш отгоре скарата и си печеш по познатия начин.

това отдясно където е на барбекюто на барт незнам точно за какво служи , виждами се високо зада се запалят дърва и ще пуши, ако за място на тази скара която е на клипчето ми се вижда безмислено да е със огнеупорни тухли


Това от дясно е огнището на барбекюто кеф ти на дървени въглища кеф ти на жар ,само се маха металната скара.

А дали пуши [-X .Можеш да провериш ако направиш една разходка до Пловдив ще те заведа в ресторанта на твоя сметка и можеш да проверяваш колкото искаш . :-D

Прикачен файл

IMG_41[800x600].jpg

Прикачен файл

IMG_40 [800x600].jpg

Прикачен файл

IMG_39[800x600].jpg
nikel - специалист
Каква трябва да е температурата на една такава пещ,например при печене на агне,пица,хляб и други.Има ли някаква таблица,или всичко е на принципа проба-грешка.
ZMeyGorianin - майстор
Аз напалвам фурната докато стане 500*С-имам термометър-или около два часа. Докато заредя тавите пада на 300*С. Пека три часа. Накрая в пеща температурата е към 130-150*С. Това за агне/яре.
Transporterr - специалист
nikel написа:
Каква трябва да е температурата на една такава пещ,например при печене на агне,пица,хляб и други.Има ли някаква таблица,или всичко е на принципа проба-грешка.
не е на проба грешка, ами на признак познат от 100 ци години - когато саждите по стените изгорят от температурата и не се задържат по стените. различно в случая, е само времето за опалване на пеща. при пръв удобен случай ще премеря с парнаджийските дистанционни термометри.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Дайте идеи за комбинирана пещ,барбекю и огнище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: