• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
energetika - помощник
Това е на Вилата, намираща се в с. Голямо Малово.
Всичко правим с брат ми.
Покрихме навеса през 2011 г. и имахме сериозни притеснения дали няма да падне от снега.
Скоро ходихме до къщата и да чукна на дърво навеса все още си беше цял.

Прикачен файл

P1180344.JPG

Прикачен файл

P1180333.JPG

Прикачен файл

dyga 194.jpg На стената се предвижда да има скара, камина и чешма, а в левият ъгъл да има пещ.

Прикачен файл

dyga 192.jpg Бутнахме бараката и започнахме да изграждаме каменната стена.

Прикачен файл

dyga 190.jpg на това място имаше една стара барака.
energetika - помощник
До тук сме стигнали.
Тази година се надява ме да го приключим окончателно.

Прикачен файл

P1180358.JPG

Прикачен файл

P1180361.JPG

Прикачен файл

P1180378.JPG

Прикачен файл

P1180389.JPG
energetika - помощник
Питане към специалистите.
Първият (както и последният) път когато запалихме т.н. камина, се оказа че явно нещо сме объркали и то доста сериозно.
Опуши се цялото барбекю (навес).
Когато огънят е силен, няма проблем комина си дърпа нормално и пушек няма, но когато огъня намалее, пушекът вместо през комина си излиза направо в барбекюто.
Едно от предвидените решения е да сложим скара и на нея да горим дърветата, а другото е да увеличим височината на комина (сега е някъде около 1,5 м над покрива).
Питането ми е дали тези решения ще дадат някакъв резултат или трябва нещо друго да се направи, или просто няма да я палим :)
Благодаря предварително за оказаната помощ.

Прикачен файл

P1180363.JPG това е въпросната камина.
Фло - специалист
energetika написа:
Едно от предвидените решения е да сложим скара и на нея да горим дърветата, а другото е да увеличим височината на комина (сега е някъде около 1,5 м над покрива).
Питането ми е дали тези решения ще дадат някакъв резултат или трябва нещо друго да се направи, или просто няма да я палим :)
Благодаря предварително за оказаната помощ.
Понеже комина е много близо до калкана на къщата,която е и стена на навеса,попада в "сянка" и трябва да е поне 60 см над билото на къщата на която е калкана.
BARD - специалист
Няма обособен димозборник и вероятно вътрешното сечение на комина е малко.Както виждам не си си направил труда да измажеш вътрешните стени на комина което създава паразитни завихряния и още повече намалява тягата ,трябва да са гладки.
Когато огънят е силен димните газове са с висока температура и това до някъде компенсира останалите недостатъци намалее ли огъня температурата пада и слагаш противогаза. :)
VLADO66 - майстор
И аз виждам че няма димна камера-грешка.Както е казал Ленин когато Путин го е събудил и той се поогледал каква е действителността-"Почваме отначало" :sad:
energetika - помощник
В действителност комина не е измазан от вътре, не знам дали ще има ефект ако го измажем от вън.
А за "димна камера" какво представлява това? нещо като конус и от върха му да започва комина или нещо друго.
Иначе диаметъра на комина завършва с ф150, а от началото на камината до покрива димоотвода е около ф250.
EDI - майстор
Да, това е грубо казано димосборника.Изравни си диаметрите на комина по Ф250 и си го измажи отвътре.Доста теми има за огнищата и камините, поразгледай ги.
energetika - помощник
Както виждам не си си направил труда да измажеш вътрешните стени на комина.

В действителност не е измазан, ама как го разбра ти?
Има снимки в които се вижда, когато е силен огъня, как излиза от процепите (дупките между камъните на комина) горящи частици.
Но тези снимки не съм ги качил, а на тази която е качена аз лично, ако не знам че не е измазан отвътре не бих и предположил че не е.
Та в действителност ми е интересно как го разбра, че не е измазан отвътре?
  • 1
  • 2

Тема "BBQ на Вилата на с. Г. Малово" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: