• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Здравейте, правя едно градинско барбекю с шамотни /огнеупорни/ тухли купени от завода в Русе. Казаха ми че горивната камера трябва да я зидам с метрел + теракол за висока температура в съотношение 2:1 и ставало много здраво. Да ама вдигнах 4 реда от горивната камера и на другия ден самата консистенция е отвратително ронлива и тухлите не са слепени.
Сега ми казаха да събарям изграденото до момента и въпросните тухли да ги зидам с мертел + до 10% водно стъкло като мокря и тухлите. Като предварително мертела е стоял 24 часа разтворен във вода в съотношение горе долу 3:1.
Моля по знаещите от мен да ме посъветват така ли да го правя последно или има и други начини. Четох някъде във форума че се слага сол, но до колко е вярно не зная.
При необходимост и снимки имам.
hidrazin - майстор
Ако можеш да си го позволиш може да зидаш с това:
http://www.hilti.co.uk/fstore/holuk/tec ... _636_1.pdf
Има го тук:
http://www.hilti.bg/holbg/page/module/h ... Id=-268573
:partyman:
stenmark - специалист
Aз моето го зидах с теракол термоустойчив,но киснах във вода тухлите.Там си стояха постоянно и от там взимах като зидах.Вътре паля дърва и от тях правя жерава/останаха ми от строежа на къщата/и за сега няма проблеми никакви.

Прикачен файл

Изображ.038.jpg
Изображ.038.jpg (58.59 KиБ) Видяна 7020 пъти
Днес го развалих и го иззидах като вас само с термо теракол като тухлите ги киснах във вода. Сега се чудя свода, който ще бъде с клиновидни тухли, с мертел ли да бъде или пак с теракол, защото на места се очертават фуги около 10-15 мм и може би по-добрия вариант е с мертел.
stenmark - специалист
Оставиго този мертел,явно той е хора които са го ползвали или поне чалъм.Зидай с теракола и нямаш грижи.В камерата е най-голяма температура така че проблем нулев.При мен даже е с флекс лепило,а не с термо лепило.
stiv1961 - майстор
Моят кулинарен център :-D го зидах с шамот от Топливо. При разбъркването слагах по 500 гр. сол на торба/ 5 кг/. Ела да видиш за какво става въпрос :partyman: Т.е, погледни ми темата ,,Помощ, барбекюто се изгражда"- особено последния ми пост. Още веднъж- наздраве и успех :partyman:
Хората от завода в Русе ми казаха да не слагам сол а само водно стъкло и ставало лепливо. Малко се колебая още, защото свода ще се зида 1 път и трябва да е без грешка + това днес ми се счупи прободния трион и докато ми го оправят имам още ден два за размисъл.
На моята торба с мертел (20кг.) пише, че като се разбърка разтвора и се оставя така 24 часа да престои и след това се зида. Вие правили ли сте го така или няма особенно значение.
stiv1961 - майстор
Аз съм пробвал/ и използвал/ това от снимката. Не знам с твоя материал как стои въпроса. Последно/ за изолацията на пещта и надграждането над барбекюто/ ползвах високотемпературно лепило......комина с вароциментов разтвор и те така. Почети малко из форума и ще се ориентираш..... и ако може снимки на това, което правиш....
stiv1961 прочетох ти темата наистина много табетлийски си направил всичко, евала за труда който си хвърлил ако бях намерил темата по рано доста идеи щях да открадна :-D
Ето и малко снимки от моето барбекю как се развиха нещата и къде съм до момента
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
Прикачен файл:
5.jpg
Прикачен файл:
6.jpg
Прикачен файл:
9.jpg
Прикачен файл:
10.jpg
Прикачен файл:
12.jpg
Тук го зидах това с мертел + теракол много внимавах да не цапам бърсах с парцали и т.н. и то какво стана.....
Прикачен файл:
14.jpg
Ето това стана като изсъхна по горе споменатата смес. В общи линии нито лепи, нито държи нещо. Една кофа до горе с трошляк напълних.
Прикачен файл:
15.jpg
Тук чертая кофража за свода надявам се че и като го направя така право ще изглежда
Прикачен файл:
17.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Мертел + Температурен теракол" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: