• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
masteradmin - майстор
След дълъг размисъл и вътрешна борба реших, че стените на вилата вместо монолитни ще ги направя от ОСВ и топлоизолация. Та днес се замислих дали немога да си спестия и плочата ? Какво е вашето мнение ?

Прикачен файл

house_frame_10.jpg
house_frame_10.jpg (222.74 KиБ) Видяна 11887 пъти

Прикачен файл

house_frame_09.jpg
house_frame_09.jpg (189.18 KиБ) Видяна 11887 пъти

Прикачен файл

house_frame_07.jpg
house_frame_07.jpg (210.68 KиБ) Видяна 11887 пъти

Прикачен файл

house_frame_06.jpg
house_frame_06.jpg (25.65 KиБ) Видяна 11887 пъти
evdoki - специалист
Не съм майстор ,но предполагам че може.Същото е изпълнението на старите къщи, греди и камъш.
С ОСБ ще правя и къщата на дърво на дъщерята.
Тани - модератор
Мастер, това твоята вила ли е? Реши ли се вече? Можеш да си направиш окачен таван от гипскартон . Над гредите може и OSB, ако ще се качваш.
masteradmin - майстор
Още не съм почнал само събирам инфо и пари :fies:
За мене е важна природата. Ама жената иска баня, камина.........
tedi1 - специалист
На мене ми се отваря само първата снимка. :sad:
Тани - модератор
Ако ще почваш от нулата защо не изградиш стените с CW и UW и отвън да им сложиш зелен картон или гипсфазер и EPS или XPS за външна топлоизолация и хидроизолация .Така ще предпазиш плоскостите от влиянието на климатичните условия! Ако ползваш ОСБ пак ще трябва да го изолираш по някакъв начин , а дървените греди сигурно ще ти излязат по-скъпо от профилите!

Може да си направиш сметка и за този вариант!

Не знам дали може да мине и без външната изолация- вече излязоха много видове външна мазилка , които защитава от външни въздействия!
ivtabov - специалист
masteradmin написа:
Още не съм почнал само събирам инфо и пари
Когато стигнеш до ватата, найлона и сачака се обади. Вече съм спец.
П.С Според мен , ще стане добре с ОSB. Ако си добре с парите, пръсни конструкцията със Садолин - база.
PIP - майстор
Ако искаш да спестиш средства можеш да оставиш пода висящ, но задължително вземи мерки за земята под сградата. Аз правя тераси от дърво от време на време и за целта пръскам с препарат, който ‘уж’ убива всичко що расте, след това специална плат/мембрана и върху нея чакъл -снимката по-долу.
Задължително трябва да оставиш отвори от всички страни под пода за проветряване, иначе дървото ще почне да гние много по-бързо. Това е евтиния вариант.
По-добрият вариант, след като имаш вече нещо построено, е да изкопаеш лек фундамент /поне10см/ под всички стени и отгоре една бетонна замазка поне 6-7см, повече няма да навреди. След това между нея и гредите за пода зид тухли, като задължително се оставят споменатите отвори в стените за проветряване /тук се ползват специални за целта тухли с дупки, но можеш да импровизираш/. По принцип е добре върху зида да се наложи влагоспираща мембрана и тогава гредите, но при теб може и да е трудно, така че може да го пропуснеш. Най-важното е да има проветрение под пода - оставят се дупки и във вътрешните стени под пода, за да може въздуха да циркулира.

Прикачен файл

IMG_0248.jpg
IMG_0248.jpg (110.65 KиБ) Видяна 11787 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Плоча вила" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: