• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всички въпроси за вилата.
hidrazin - майстор
Отиваш при предците във вечните ловни полета. :lol: Това не е за завеяни хора дето не помнят какво правят. Пък и да ти кажа ако сам си го монтирал никога няма да ти дойде на ум да слушаш Кидика или който и да е друг на ВЕФ независимо колко си пил. И да си трезвен пак дълго ще мислиш преди да включиш който и да е ВЕФ. :prayer:
Повярвай, ако си виждал какво прави 400гр. шашка тротил няма начин да посегнеш към контакта. :x
:partyman:
radius - майстор
Тоя крадльо да не му трябват самите шишета...
iivanov - майстор
Само на мен ли ми се струва, че темата нарушава Правилата? :?
nikolson - майстор
kolev_k написа:
Здравейте хора,на вилата нямам питейна вода и си нося с туби.Ама един мангал ми влиза в мястото и ми я краде.Та въпроса ми е колко английска сол да му сложа,че хем да не се усети,хем да се надрищи яко.Благодаря.
Ако сериозно си решил с английска сол, или друго разхлабително, мога да питам. Но това и ти сам можеш да го направиш в аптека. Обаче, ако ти краде бутилките, а не водата, няма полза.
8180 - майстор
iivanov написа:
Само на мен ли ми се струва, че темата нарушава Правилата? :?
Засега, като гледам, само на теб - цитирай да видим - може да греша.

Другият вариант, в духа на Форума, е да поемеш самодейно носенето на вода до маалата, като всеки път учтиво питаш какво още да донесеш следващия път. Може и да се договорите, като компенсация, да не пипат вилата на колегата - ама не вярвам, дори и в този абсурден вариант.

Не че предложенията дотук са по-читави - аз лично бих си забъркал препарат за овошките/доматите - предполагам, напълно законно. Ако ще се гърми, бих гърмял периодично и превантивно психологично - "тоя е луд - пироман, там гърмят", още от вратата и все по-силно навътре. :)
Тъпото е, че всичко е "спаси се сам" и ги отклони временно към съседа, а и НИЩО не им пречи да пуснат едно чаве напред - голяма работа - чавета бол.

А НАЙ-ТЪПОТО е, че Бай Тошо имаше работоспособни решения, без вносни консултанти - факт! - който иска да ги изучава. :?
mir4oto - специалист
Още нещо се сетих, как може да се отървеш от мангала стига да е грамотен де, ако не е ще трябва комикс да му нарисуваш :-D Повечето мангусти са много суеверни така, че освен английската сол във водата може да добавиш на табела нещо от сорта, че крадците господ ги наказва :ug:
iivanov - майстор
Общи правила
Не се допуска каквато и да е злонамереност в съобщенията, както и такива с груб, оскърбителен, заплашителен, вулгарен или унизителен характер или нарушаващи законите или моралните норми.
Все пак открито се обсъждат противозаконни действия, като отравяне и взривяване.
VLADO66 - майстор
За отравянето не съм съгласен-всеки може да държи в дома си вещества които са закупени в търговската мрежа в каквито расфасовки прецени.Относно взривяването казуса е спорен от юридическа гледна точка,а именно че трябва да се проследи дали е законен пътя по придобиването и съхранението на съответните взривни вещества.
hidrazin - майстор
Еееех Ииванов, Ииванов а сигурно влизането в кражбата в чужд имот е законно? Да вземем да говорим за друго. Например как да направим престоя на тъмнозеления в чуждия имот по-приятен като разнообразяваме менюто например. Не може само вода да му се оставя. Ще вземе да те съди за нарушаване на човешките права че не го храниш с разнообразна, обилна и питателна храна. :lol:
Ама това си е твой избор. Като искаш вземи да правиш софра за крадците. Аз лично няма да го направя. Моите "гости" - двама братя вече трета година са в панделата и никак не съжалявам. Съжалявам само че им намалиха присъдата.
:partyman:
mir4oto - специалист
Г-н Иванов, ако не ви харесва някой от коментарите по темата, защо нямате обосновано мнение, кой точно текст от коментар, кое точно правило нарушава. В случай, че не сте разбрали темата е, че се краде вода от някакъв вредител, понеже не е уточнено със сигурност от кой точно животински вид е. Апропо, Вие бихте ли ми дали съвет, как да постъпя в този случай:

В двора ми влиза вредител - в мое отсъствие, например от тези тъмнозелените и оглеждайки се като съсел забелязва, че в двора има кошери и в опита си да им(ми) задигне меда, той бута кошера, налитат го пчелите, събаря още един - два кошера и заприличва на тъмен облак покрит от около 100-ина хиляди пчели. И докато скача и врещи наляво-надясно случайно се хваща в една клюса за плъхове, такава малко по-голяма, (те и плъховете големи, каца вино от мазето отнасят :))) и след няколко минути в конвулсии умира от анафилактичен шок в следствие на пчелната отрова.
Бихте ли ми дали юридически обоснован отговор в този случай, кой носи отговорност по смисъла на текстовете от НК, тъй като гледам тази материя ви привлича:

1. Аз, защото не съм опазил мангустата от пчелите. чл. 122 от НК
2. Пчелите, защото са убили вредител. чл. 119 от НК
3. Държавата, защото няма закон против пчели.

Предложение: да преимуневаме темата, например: Крадат ми водата или как да се опазим от опасни вредители :-D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Крадат ми водата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: